Monzun

Originální název: Monsoon

Alpress - 2000
ISBN: 80-7218-322-2

Alpress (2000) 80-7218-322-2 648

Druhá kniha série Sága rodu Courtneyů.

Román Monzun je situován do východní Indie na úsvitu osmnáctého století. Mocné Východoindické obchodní společnosti působí piráti katastrofální ztráty na volném moři v nejzazších končinách známého světa.
Mistr námořnického řemesla, Hal Courtney, se po čtyřleté přestávce chystá na svou poslední a nejnebezpečnější výpravu. Pod záštitou koruny vyplouvá za posláním, které má jenom dva možné výsledky - slávu nebo smrt. Hal ovšem musí myslet také na osud svých čtyř synů. Všichni čtyři, ač velmi rozdílní povahou, sehrají důležitou úlohu při vytváření Courtneyova osudu v boji rodiny o kořist, která daleko přesahuje sny každého z nich. Vzájemně odtrženi ve vírech hazardu ovládá jejich budoucnost dobrodružství, stejně jako vášeň utváří jejich životy...
V románu vášně a zloby, míru a války vypráví Wilbur Smith drama bohaté na činy a emoce zašlých časů.

ondrasek
  18. 7. 2012, 21:36
Tak zatím asi nejlepší kniha, kterou jsem od WS četl, musim ale říct, že se mi líbily všechny.
Je to další úžasné dobrodružství, které má děj a spád a těžko se mi taková kniha odkládá. Opět je tu však jeden padouch, kterého byste nejraději natáhli na skřipec a polili kyselinou, a který, neřád jeden, zůstane nepotrestán... Něco mezi 4 až 5ti hvězdičkami.
Hazakiros
  4. 11. 2013, 16:07
Pokračování Courtneyovic rodiny. Někdy se děti povedou, někdy to prostě tak úplně nevyjde. líbí se mi dobrodružství z moře, popisy bitev i lišácké úniky, a hlavně stále ještě alespoň občas dodržované zásady cti a rytířskosti.
bratr_jezek
  13. 12. 2013, 10:06
Volné pokračování Dravce ukazuje Hala jako dospělého a zajímá se o osud jeho synů. Všichni prožívají své strasti, dobrodružství i lásky, nejzajímavěji asi ten, jehož osud zavál až mezi muslimy.
loner
  3. 5. 2013, 22:42
Jak to jen rict, po serii thrileru velmi prijemna zmena. Atmosfera davnych dobrodruznych casu, kdo knihu do ruky vezme, uz ji nepusti.