Léto jako když vyšije

Léto jako když vyšije Originální název: Léto jako když vyšije

Albatros - 1995
ISBN: 80-00-00229-9

Albatros (1995) 80-00-00229-9 260

Vyprávění čtrnáctileté pražské dívky o nejkrásnějších prázdninách, které prožila s jezdeckým oddílem v jižních Čechách.
Prázdniny se nejprve nejevily jako ideální, zatímco ostatní spolužáci se rozjeli do celého světa, ona trávila prádzniny v Praze, chodila se koupat do Žlutých Lázní. Ovšem jen do té doby, než ji na prázdniny pozvala její teta se strýcem, na venkov. (Založil/a: misssicccka)

Yvaine
  26. 4. 2010, 12:10
Kdy mi bylo kolem těch patnácti, tak jsem tu knížku milovala, četla jsem jí v létě i několikrát a přála si podobné prázdiny.. Už jsem z toho bohužel trochu vyrostla :)
Kristýna Fliegelová
  20. 1. 2016, 15:31
Tato knížka je o jedné dívce z Prahy Zuzce Ledvinové, která prožívá svoje prázdniny u své tety na farmě. Prožívá tam různá dobrodružství hlavně s koňmi. Tento dívčí román bych doporučila spíše dívkám od 11-16 let. Já sama jsem ji četla v 11 letech a moc se mi líbila. Dala bych pět hvězdiček *****, protože tato knížka má hezké ilustrace, je o koních (které mám moc ráda), hlavní hrdinkou je dívka, je to napínavé, vtipné a nikdy se přitom nenudíš. Doufám že si ji jednou také přečtete.
masiova.katerina
  17. 1. 2016, 0:07
Léto jako když vyšije
Napsala:Eliška Horelová
Ilustroval:Zdeněk Mlčoch
Tato kniha je o Zuzce Ledvinkové, která žije v Praze a je jí asi 15 let. Vymyslela jsi lež že pojede do Bulharska, protože záviděla druhým že jedou do ciziny a ona ne. Kvůli této lži se potýká s velkými problémy. Naštěstí přijede teta z Bábor, a nabídne jí že s ní může jet do Bábor. Jednoho dne u tety na statku v Báborech, nachytá svého bratrance Leoše jak krade cukr, a dostane z něho proč ho zal. Leoš řekne Zuzce že je pro koně, a Zuzka ho přemluví aby jí vzal s sebou. Naučí se trochu jezdit na koni, ale jednou ji nechytá vedoucí oddílu a poté ji dovolí s nimi jet na puťák. Kniha se mi líbila protože to byl dívčí román můj nejoblíbenější žánr, byla o koních a ty mám moc ráda, v knize nebylo ani poznat že je to vymyšlený příběh bylo to psáno velmi věrohodně. Byly zde i hezké ilustrace a kniha byla vtipná.
Lucka Sagi
  6. 1. 2016, 17:34
Tato knížka je dívčí román.
Odehrává se na konci školy a o prázdninách. Hlavní hrdinkou je tady Zuzana Ledvinková.
Ve škole si povídají kam pojedou na prázdniny a Zuzka řekne že jede do Bulharska s kamarádkou ale bohužel nikam nejede protože nemá dost peněz aby si zaplatila zájezd. Přijela k nim teta se strýcem a Zuzka přijala jejich pozvání a jela k nim na tři týdny aby se mohla někde schovat když nejela do toho Bulharska. Zjistila že její bratranec Leoš krade chleba a cukr pro koně a Zuzka k nim taky začne chodit....
Knížku doporučuji dívkám v 11-16 letech a já jsem jí četla v 11 letech. Knížka se mi moc líbila, proto dávám 5 hvězdiček a doporučuji všem přátelům a těm kdo má rád koně.
James Bond
  29. 12. 2015, 12:23
Jedná se o dívčí román pro čtenáře od dvanácti let. Příběh začíná ve škole, kde se na konci školního roku probírá, kam kdo pojede na prázdniny. Hlavní hrdinka Zuzana se stydí přiznat, že nejede k moři a raději ohledně prázdnin zalže. Naskytne se jí pak příležitost trávit prázdniny na farmě mezi koňmi a nakonec zažije nejlepší prázdniny ve svém životě.
Knihu jsem přečetl celou, ale příliš mne nezaujala. Příběh mi připadal nezajímavý a poněkud nudný. Téma vztahu mezi člověkem a koněm je mi však blízké, koně mám rád a konečnému zalíbení Zuzany v dění kolem koní rozumím.
Želvík
  12. 12. 2015, 10:38
V této knize se Zuzka Ledvinková vydá na krásné prázdniny u své tety na venkově, kde si oblíbí koně. Tento dívčí román bych doporučila dívkám ve věku jedenácti až dvanácti let, dávám tomu pět hvězdiček právě v jedenácti letech. Je to vtipné, napínavé, je to vlastně o lásce ke koňům a hodně se mi líbilo, že se Zuzka přiznala ke své lži. Nudit se určitě nebudete! Inspirovala jsem vás?
Tereza Kallupová
  3. 12. 2015, 19:33
V této knize je hlavní postavou Zuzana Ledvinková, která prožívá prázdniny u své tety, strýce, malé Lucinky a svého bratrance Leoše na statku v Báborech. Dozví se, že Leoš chodí za koňmi, a tak ho poprosí, aby ji tam vzal. Naučí se trochu jezdit, ale přistihne ji vedoucí oddílu David, ten jí dovolí jet s nimi na puťák. Kniha se mi líbila, protože vypravěčem byla samotná Zuzka, a že se přiznala ke své lži, že nejela do Bulharska, ale strávila prázdniny v Báborech. Doporučila bych ji dívkám od 10 do 12 let, já ji četla v 11 letech. Je to kniha vtipná, a proto bych ji dala pět hvězdiček.
Klára Bieleszová
  12. 4. 2012, 19:11
Je to dobrá knížka až na to, že kdo nemá rád tak trochu starší knihy, tak se mu to asi líbit nebude. Je to pro ty, kteří se nebojí číst i to, co by se mu později i líbit nemuselo.
Sussane
  31. 7. 2011, 19:03
Skvělé, poutávé, efektně napsané.Komunistická doba je tam sice cítit ze všech stran, ale v tomhle díle to kupodivu nevadí.Krajina je velmi hezky popsaná a vložené básničky taky na čtenáře zapůsobí.Jen mě trošku mrzelo, že autorka trochu víc nezapracovala hlavní hrdinku do party konáků a celou dobu je spíš jen divák než právoplatný člen party. Taky zamrzel řekla bych useknutý konec - na jedné straně jsme pořád v Báborech a o dva řádky níž už v Praze - žádné loučení nic. Kvůli těmhle aspektům to jsou "pouze" čtyři z pěti.
AnnaP
  26. 4. 2010, 20:39
Kniha je skvěle napsaná, ráda si ji přečtu i teď. Nejenže je čtivá, ale působí i na vlastenecký cit člověka, na jeho ekologické cítění a morální hodnoty. Stejně tak jako autorčino další dílo "Jarda Samorost".
Škoda, že se takové knihy již skoro nepíší..