Zabíjení

Crew - 2009
ISBN: 80-86321-66-5

Crew (2009) 80-86321-66-5 352
Crew (2004)

První necomicsový titul nakladatelství Crew, první samostatný román Štěpána Kopřivy, první kniha s obálkou Jiřího Gruse, první česká akční sci-fi s psychopatickým masovým vrahem v hlavní kladné roli, první dárek vaší milované babičce, pokud potřebujete urychleně dědit. (Založil/a: Mr.Filch)

zoro2
  11. 11. 2015, 21:30
Po vynikající Rychlopalbě a zdařilém Aktivním olovu jedeme z kopce. Bohužel do pekel. Nebo spíš do überpekel. Hlavní hrdina je übermagor a o nějakým ději se dá hovořit spíš sporadicky. Několikrát jsem se fakt dobře pobavil, ale to je velká daň za přečtení až do konce.
ondrasek
  15. 2. 2013, 7:02
Většina knihy jsou jedna velká jatka, autor nenechal jediný orgán či část lidského těla ladem a na všem se vyřádil od mačety až po napalm. Ze začátku to bylo celkem zajímavé, postupem přečtených listů mě to přestávalo bavit a v pozornosti mě udržovaly především hlášky (ty sou fakt vymazlený).
Další mínus hvězdu dávám za hlavní postavu (s takovým magorem nemůžu sympatizovat).
Kuci92
  6. 12. 2014, 0:08
Pro mě asi nejslabší dílo od Kopřivy. Nicméně se to dalo přečíst velmi dobře, ale na Aktivní olovo či Asfalt to nemá.
P.S. Hlavni postava je totální "hovado" :-D
hladass
  27. 2. 2016, 20:12
Hodně brutální prvnotina... Sice prakticky bez děje, ale zato masakrální jízda plná výborných hlášek, lemovaná kusy roztrhaných těl, záplavami krve a tunami vnitřností... Chápu, že tento kus asi moc lidem nesedne a to zejména díky psychopatickému hlavnímu hrdinovi Kellerovi, ale pro mě to bylo z tohoto pohledu příjemné osvěžení a ať se Keller choval jako sebevětší hovado, já mu celou knihu fandil...
Jezinka
  2. 12. 2012, 2:14
Zabíjení bych označila za dost typicky mužskou knížku. Je to brutální, je to drsné, je to nápadité (to nepovažuju za typicky mužskou vlastnost), je to psané specificky bohatým jazykem, některá přirovnání přes svou nechutnost vyloudí na tváři úsměv a většinu doby jsem měla chuť hlavního "hrdinu" zabít.
tequilaking
  25. 7. 2011, 12:42
Nevím, kam na ty nápady autor chodí, buď je šílený nebo má šílenou představivost, ale je to bomba:) Jestli máte rádi akci a fakt drsný humor, je to skvělá volba.
MartanexXx
  23. 8. 2013, 11:16
Docela dost slabé. Děj více či méně o ničem, co rozhovor to nejaký germaniznus,hlášky spíš úsměvné než směšné.Nejhorší je ovšem hlavní hrdina prostě überkokot. Málem jsem to nedočetl a jednu hvězdu nedám jenom z toho důvodu že jsem fanda žánru. Toť übervše
zdennanek
  2. 5. 2012, 22:08
Tak tahle knížka mě fakt dostala, a to jsem si myslel že Asfalt je dokonalej .... Určitě stojí za přečtení, chytne vás a nepustí .... jako oddychovka je naprosto perfektní ....
Onyxia
  17. 7. 2011, 16:17
Kniha nabitá akcí a krví :) Čte se velmi dobře a musím říct, že některé hlášky hlavního hrdiny mě dostaly do kolen - stejně tak, jako některé jeho metody výslechů :D
Patrekr
  16. 4. 2015, 7:24
Obsahuje spoiler spoiler Můj problém je, že jsem před Zabíjením četl Asfalt. Takže jsem trošku věděl, co mě bude čekat. Potkalo mě ale to stejné, co uživatele ondrasek - je tam tolik akce, že po čase jsem otupěl a asi v půlce se chtěl vykašlat na zbytek. Knížka mi nic nedávala. Ale pak jsem se ještě hecl a už jen kvůli těm hláškám ("... kruhy pod očima, že by zachránily půlku Titanicu", atd.) jsem vydržel. Hodně originální bylo vložení příběhu z růžové knihovny Anastázie Pildebrandtové! Stejně jako její následné vrtačkové mučení, bleh.
Ondřej Novotný
  12. 12. 2014, 18:26
Na to, že je to autorova prvotina, tak klobou dolů. Líbilo se mi to dokonce víc než Asfalt a Aktivní olovo. A to je co říct, protože ty dvě knihy jsou klasika. Takže abych to shrnul: grandiózní, masakrózní, brutální nářezová akce, na každé stránce tuny vnitřností a kilometry střev a co víc, hláška střídá hlášku. Hlavní hrdina je správnej magor a proto dodávám - jen více takových osobností profikillingu!
epOs
  14. 6. 2013, 23:11
Narozdíl od většiny (podle toho co jsem četl) se mi Zabijení líbilo o trochu víc než Asfalt (kromě konce). Stejně jako JEZINKA jsem hlavního hrdinu nesnášel za jeho zvrácenou úchylnost. Na druhou stranu jsem si ho oblíbil za jeho osobnost (jak Keller sám nad sebou přemýšlel) a hlavně hlášky... Jenom jsem si řikal:"prosim tě už nikoho dalšího z tvejch blízkejch nestrkej do mixéru :D ) ... a Renfield-nejlepší, taky si musim pořídit takovýho kámoše :D
Bed
  30. 1. 2013, 13:03
Na prvotinu je to velice povedená kniha. Autor nebude mistrem ve svém oboru, ale taky netvrdím že by si s Kulhánkem nemohli podat ruku. Hejo rukopis je velice vydařený a myslím, že jestli se byde vyvíjet takovou geometrickou řadou jako od zabíjení k Asfaltu tak tu máme dalšího krwechtivého a humorem prosáklého spisovatele, na kterého se tady lidi jen třesou. Jen tak dál :)
JArty
  19. 12. 2012, 22:57
Jde vidět, že je to jeho prvotina a oproti Asfaltu je to min. o 2 hvězdy slabší. Nicméně líbí se mi, že hlavní hrdina není ušlechtilý bojovník za správnou věc jen prostě má rád zabíjení.