Kandidáti existence

Originální název: Kandidáti existence
Poprvé vydáno celosvětově: 1878

Odeon - 1966

Odeon (1966) 240

Utopie o socialismu. Parta mladých mužů sní o sociálně lepším světě. Když však jeden z nich zdědí fabriku, chová se jako kapitalista a ostatní mu to vyčítají.
Jeden z nejúspěšnějších autorových románů s četnými autobiografickými rysy. Účinně se zde prolíná námět sociální - dělnické bouře v Brně r. 1869 - s příběhem pozdě projevené lásky nalezence, harfenice Adély, k pěstounovi.

zdroj: www.kjm.cz (Založil/a: Kamelou)

Jakub Arbes Jakub Arbes
*12.06.1840 - †08.04.1914

veronikamerika
  29. 8. 2013, 8:57
Tak tohle me nechytlo. Knizku jsem cetla z nedostatku jinych ceskych knih. Nelibil se mi archaicky styl psani, to vecne zvolavani Vsak podme! Vsak coz ! me vazna stvalo a vlastne uz ani nevim o cem kniha byla. Nemit svuj ctenarsky denik, ani nevim jak se jmenovala. Pak jsem si vygooglila info o Arbesovi, vubec jsem se nedivila jeho neuspechum a vic od nej nic cist netouzim....Nebudu ani hodnotit.
Editha
  30. 1. 2011, 23:27
Kniha plná zvratů, náhod(někdy možná až přehnaných), komplikovaných životních situací a hlavně doby. Ani nudná, ani příliš zábavná a přesto nevšední. Doporučuji!