Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Člověk, který našel svou tvář

90%
5 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Člověk, který našel svou tvář Originální název: Čelovek, našešij svoje lico
Poprvé vydáno celosvětově: 1940

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 1960
Počet stránek: 206
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (1960) 206

Vědecko-fantastický román o velikém komikovi amerického filmu, liliputánovi se znetvořenou tváří, který touží změnit svůj zevnějšek.
Na odlehlém místě, kdesi v Kalifornii existuje lékařský ústav, v němž doktor Zorn za pomoci nejmodernějších prostředků biochemie léčí lidskou zrůdnost. Sem se přijíždí léčit největší komik amerického filmu Tonio Presto. Proč? Je nespokojen, že za své postavení a velké bohatství vděčí svému trpasličímu vzrůstu a znetvořené tváři. Nemůže se smířit s myšlenkou, že bude muset neustále přeestavovat tragikomického šaška, jak mu to předpisují jeho zaměstnavatelé. Celou svou bytostí touží stát se normálním člověkem a tvořit svobodně, podle vnitřního přesvědčení a osobního poznání života. Doktor Zorn Presta skutečně vyléčí. Presto se stává normálním člověkem, který sice našel svou tvář, ale ztrácí tím angažmá u filmové společnosti, neboť se stal jedním z mnoha a nikdo jej nepoznává. Avšak teprve teď vidí Presto vlčí zákony své svobodné země. Než se mu podaří dostat se znovu k možnostem širokého uplatnění svého uměleckého talentu, musí se utkat se svými někdejšími přáteli o holou existenci. V tomto boji se však kolem něho vytváří kruh blízkých spolupracovníků, kteří ho nenechají padnout v nerovném zápase, a tak se Prestovo dílo stává dílem všech prostých lidí.
Zdroj - Legie scifi (Založil/a: milanr)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

jehlaspichlas
100% 100% 100% 100% 100%
  13. 5. 2014, 15:16
Ať už vypadáte jakkoliv a lidé jsou na vás zvyklí, takoví, jací jste, ihned nerozeznají člověka, když si změní svoje mikádo, apod nebo svou podobu na základě plastické operace. Běljajevův román nevykazuje tolik sci-fi prvků, jak k tomu postupem vývoje dvaceti let docházelo. Sci-fi zatlačuje a lehce parodizuje do pozadí. Jeho dominantou je psychologické vykreslení postav, jak je u ruských autorů všeobecně známo (samozřejmě, že ne jen u nich). A ačkoliv je příběh starý téměř sto let, neustále má co ukázat našim dnešním generacím.