Síla meče

Alpress - 2007
ISBN: 978-80-7362-445-3

Alpress (2007) 978-80-7362-445-3 544
Alpress (1998)

Osmá kniha série Sága rodu Courtneyů.

Děj románu zachycuje dobrodružství odehrávající se nejenom v pouštích Afriky, ale i na zlatonosných polích Johannesburgu a v čarokrásném okolí Kapského Města. Ohromující příběh zavádí čtenáře až do samého srdce nacistického Německa i nad pustá pohoří italské Habeše zasažené válkou. Celou ságu lásky a nenávisti, odvahy a odplaty má povětšinou ve své moci Centaine de Thiry-Courtneyová, jejíž osud se již začal odvíjet v knize Pobřeží v plamenech. Její dva synové, kteří mají různé otce, se objevují na protipólech národnostního boje za samostatnost Jižní Afriky. Ovšem jejich matka je opravdu tvrdší než diamant. Dějový záběr románu má své kořeny v historických událostech třicátých a čtyřicátých let tohoto století.

ondrasek
  29. 6. 2013, 15:02
Zajímavé na knize jsou politické události v Jihoafrické republice na pozadí druhé světové války a snaha o revoluci německy smíšlející menšiny.
Jinak děj mě moc za srdce nechytl, autor skáče z postavy na postavu a chybí mi v knize nějaký cílový bod, ke kterému by děj směřoval.
Hazakiros
  4. 11. 2013, 16:30
Tohle se velmi povedlo. Podložená fakta a válka na krku, její vliv na Afriku a opět spousta dobrodružství. Smith je takovou mou stálicí, která nezklame.
bratr_jezek
  13. 12. 2013, 10:18
Centaine zestárla, a tak zde poznáváme další generaci Courtneyů, kteří budou řešit své lásky a dobrodružství v pohnuté době vzestupu rasismu a fašismu.