Německá čítanka

Německá čítanka

Podtitul: Gutenbergova čítanka současné německé prózy

Gutenberg - 2005
ISBN: 80-86349-11-X

Gutenberg (2005) 80-86349-11-X 336

V této dvojjazyčné čítance se seznámíte s autory, jejichž knihy v posledních deseti letech vzbudily v Německu ohlas u odborné kritiky i u čtenářů. Najdete zde reflexi současného světa, zpochybnění morálních a etických hodnot (Juli Zeh), povídku nejen o boji termitů s mravenci (Christoph Peters), svět novodobých nomádů a zatracenců (Terézia Mora, Felicitas Hoppe), hledání důvodů, proč nespáchat za 38 dní sebevraždu (Feridun Zaimoglu); nesmí chybět nostalgické hledání „nové“ NDR (Thomas Brussig) či melancholické vzpomínky na výlety jinam (do Petrohradu – Ingo Schulze – nebo do zimní Prahy – Judith Hermann). Zastoupen je i významný proud tzv. popové literatury, pohybující se na pomezí vysokého a nízkého (Benjamin von Stuckrad-Barre, Wladimir Kaminer), a výjimečný debut reprezentující zábavnou četbu (Karen Duve).
Editoři: Jaroslav Rudiš a Tomáš Dimter.

Německo-české vydání obsahuje dále esej o současné německé literatuře, portréty jednotlivých autorů a výběrovou bibliografii německých překladů po roce 1990 u nás. (Založil/a: ilon-a)