Originální název: Hanýžka a Martínek

Vyšehrad - 1991
ISBN: 80-7021-072-9

Vyšehrad (1991) 80-7021-072-9 300
Vyšehrad (1982) 300

Příběhy z prostředí českého venkova, o radostech a obtížích dospívání a o dětském přátelství. (Založil/a: Kamelou)

Introvert
  2. 1. 2015, 22:58
Tato knížka je vlastně jakýmsi výtahem z Chodské trilogie (Paní komisarka, Osmačtyřicátníci, Lůsy) určená dětem. Vyňaty jsou právě ty pasáže, které pojednávají o dětech, takže je vytvořen souvislý příběh, který mne jako malou holku hodně oslovil. Četla jsem ji mnohokrát a v dospělosti jsem pak zcela automaticky sáhla po celé trilogii. Ta už poněkud obšírněji pojednává o konkrétní etapě chodských dějin, ale v této knížce pro děti tyto pasáže nejsou. Je psána velmi pěkným jazykem a jedná se vlastně o jakýsi vesnický román o dětech pro děti.
teite
  6. 12. 2013, 21:50
Ač jsem byl jako malá dosti posedlá čtenářka a četla vše, co mi přišlo pod ruku, tato kniha mě moc neoslovila. Uvidím, co na ni budou říkat moje děti, ale moc nadějí si nedělám.
eliza
  3. 1. 2014, 11:59
Tuto knížku miloval můj děda a neustále ným ji podstrkoval ke čtení. Docela se mi líbila, ale v tomto období u mě kraloval Kája Mařík.