Královna a já

Královna a já Originální název: Královna a já

TeMi CZ - 2013
ISBN: 978-80-87156-78-0

TeMi CZ (2013) 978-80-87156-78-0 288

Bylo nebylo - příběh této knihy se odehrává v dávných časech mýtů a legend, kdy lidé žili v harmonii s nejrůznějšími božstvy a přírodou. Je to příběh prostý, leč bohatý lidskými vztahy - především erotickými. Na smyšlený Mátový ostrov, nacházející se kdesi ve Středním moři, dopluje loď fénického obchodníka a jeho otroka. Loď posléze odpluje, otrok na ostrově zůstane. Byl prodán, jeho společenské postavení se však zásadně změní, má sloužit ostrovní královně při bohoslužebných obřadech. Jejich náplň ho překvapí, je ryze sexuální, neboť touto formou se na ostrově intenzivně uctívá kult svornosti a plodnosti. Vnucená, byť příjemná rituální povinnost se posléze rozvine ve spontánní milostnou vášeň, avšak není jí dopřáno pokračovat ... Václav Pelegrýn, autor tohoto příběhu, je rovněž smyšlené jméno, byť jeho nositel skutečně existuje a je věku již zralého. Dosud se publikačně věnoval tématice povětšinou odborné, čerpané z oblasti sociální antropologie, orientalistiky a zahraniční politiky, kde vystupuje pod svým občanským jménem. Aby nemátl ctitele naukové literatury, zvolil pro svůj první velký výlet do žánru beletrie pseudonym. (Založil/a: alča87)