Hromobití

Alpress - 1998
ISBN: 80-7218-129-7

Alpress (1998) 80-7218-129-7 456
Alpress (1994)

Pátá kniha série Sága rodu Courtneyů.

Hlavní hrdina Sean Courtney patří k vášnivým a posedlým dobrodruhům. Při návratu z divočiny jako velmi bohatý muž je přepaden Boery a připraven nejen o veškerý majetek, ale také o milovanou dívku. Po návratu domů nachází své rodiště v krutém sevření válečného dění. V nadcházejících krvavých událostech, v jejichž středu se ocitne, zjišťuje s trpkostí, že konflikt jeho rodiny je mnohem hroznější než jakákoli bitva v afrických stepích. Akce následuje za akcí, jedna záhada vyvolává druhou a napětí se neustále stupňuje, takže čtenáři si jistě přijdou na své.

ondrasek
  11. 12. 2012, 20:38
Moje pátá kniha ságy rodu Courtneyů (čtu je pěkně popořadě) a tak nějak se mi zdá, že je to stále tatáž písnička, jako bych už tu knihu četl. Téma číslo jedna je rodina: bratři, jejichž lásku rozežene žena, žárlivost, milující otec, nepovedený syn, povedený syn atd...
Ale mám ty příběhy rád a už se těším na další díly, čtou se sami.
Hazakiros
  4. 11. 2013, 16:20
Myslím, že to ondrasek popsal docela dobře, přesto bych chtěl dodat, že právě v této části je hodně dobře popsaná válečná vřava a běsnění. Krom toho se mi líbí scéna ve vlaku.
bratr_jezek
  13. 12. 2013, 10:13
Trochu již opakující se variace. Dva bratři, každý trochu jiný, napjaté vztahy, láska. Nad průměr to zase zdvihá popis divočiny.