Prozření Mary Dyerové

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Brio - 2013
ISBN: 978-80-7391-672-5

Brio (2013) 978-80-7391-672-5 368

Když se Mara Dyerová probudí jednoho dne v nemocnici a vůbec netuší, jak se tam dostala, má pocit, že život už nemůže být podivnější. Může. Věří, že za nehodou, při které zemřeli její přátelé, musí být něco víc. Nemýlí se. A po tom všem, čím si prošla, nevěří, že by se mohla ještě někdy zamilovat. Plete se. (Založil/a: Kůstka)

Michelle Hodkin Michelle Hodkin

Tereeeza
  25. 6. 2015, 19:50
Pááni, to byla jízda, musela jsem se hodně držet, abych to hned nezhltla (on mi bránil spíš čas, ale stejně).
Prozření Mary Dyerové mi momentálně hodně sedlo, potřebovala jsem četbu proložit nějakou YA a sáhla jsem po té pravé. Knížka mě chytla od začátku, děj plyne a vzbuzuje nutkání otáčet další a další stránku, protože člověk potřebuje znát odpovědi. Kolem Mary a jistých událostí je řada otazníků a my nevíme, jestli je to skutečné nebo je hlavní hrdinka dost vyšinutá (nebo snad oboje?).
Nebyla by to taky správná YA, aby nám do cesty nenastražila chlapa. No a jakého...Noah, klasika, pohledný, šarmantní gentleman, s modrýma očima a...A...s anglický přízvukem, podlamovaly se mi nohy, i když jsem seděla :D Byl tajemný, neodkryl všechny karty naráz a já si ho opravdu zamilovala. Mary mi také sedla, celkově je její rodina moc hezky vykreslená, i když nemají všichni tolik prostoru.
Konec byl na mě (opět, jak říkám, mám s tím nějaký problém) docela rychlý, za posledních asi 80 stránek se stalo věcí, o kterých by mě ani nenapadlo přemýšlet. Ne úplně všechno mi sedlo, ale poslední dvě kapitoly byly infarktové. Na jednu stranu jsem měla šoky z toho, co se stalo, na druhou mi z toho bylo dost smutno. Proč jsou ty hlavní postavy někdy tak paličaté.
Vyústění, ke kterému jsme došli, se mi celkem zamlouvá a jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál.
Líbilo se mi i nastínění jisté psychologie postav, posttraumatické stresové poruchy, a prolínání současnosti a událostí předtím.
Celkově jsem tedy spokojená a dost se těším na další díl.
teola
  7. 8. 2014, 20:09
Ta kniha by nebyla vůbec špatná. Na kráse jí ubírá konec - a hlavní hrdinka. Občas se chová opravdu nesnesitelně a nelogicky.
včelka
  7. 3. 2015, 23:01
Kniha, která se na začátku tváří jako obyčejný romantický příběh doplněný temnou katastrofou, jenž zasáhla hlavní hrdinku a super-úžasným klukem.
Avšak asi v polovině zjišťujeme, že Mara je tak trochu šílená a rozhodně to není způsobeno jen post-traumatuckou stresovou chorobou...
Dobrá kniha. ;)
Poison_Ivy
  17. 6. 2014, 9:22
"Thinking something does not make it true. Wanting something does not make it real.”

Tak tuhle knížku jsem měla vyhlédnutou už pěknou dobu. Trvalo mi, než jsem se k ní dostala, ale konečně jsem se mohla začíst do příběhu dívky se zvláštním jménem a řeknu vám, že mě to chytlo hned od úvodu.

Mara Dyer je dívka, která se jednoho dne probudí v nemocnici a na nic si nepamatuje. Její nejlepší přátelé jsou po smrti a ona není schopná odpovědět na otázky co se stalo a proč ona, jako jediná, přežila. Přiměje rodinu, aby se přestěhovali a začali na novém místě, jenomže vzpomínkám se jen tak utéct nedá.

Nic moc jsem si o té knížce nepřečetla, takže jsem moc netušila co čekat. Začalo mě to sice docela bavit hned, chvilku ale trvalo, než mě to vtáhlo do děje a tak nějak naprosto nadchlo. (Nevím jaký podíl na tom měl Noah Shaw, ale ano, nadchlo mě to.)

Plusový bod ode mě má Michelle Hodkin nejen za čtivost, ale také za krátké kapitoly. Nevím jak jste na tom vy, ale já si radši přečtu pár kratších než jednu dlouhou. Další plusový bod ode mě má za zajímavě zpracované téma a postavy. Bohužel u mě má ale i jeden mínusový, který je za konec.

Nebudu vám pochopitelně prozrazovat vysvětlení toho, co se to tam děje, ale já byla tak něják prostě zklamaná. Nevím proč, možná jsem čekala něco originálnějšího? A až mě to bolí říct, ale byla jsem z toho konce otrávená. Možná to byl jen můj pocit, ale pro mě ten konec zkazil celou knížku, která by jinak byla za hodně vysoké hodnocení. I takhle ji ale budu hodnotit celkem vysoko, protože se mi z nějákého důvodu opravdu líbila.

K.Barbora
  27. 9. 2014, 21:04
Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Přinesla jsem si ji včera z knihovny a je opravdu báječná, i když hlavní hrdinka se někdy chová až moc přehnaně. Mám ji přečtenou teprve do půlky, takže toť vše... :)