Najít si čas pro Boha

Originální název: Du temps pour Dieu

Paulínky - 2010
ISBN: 978-80-7450-002-2

Paulínky (2010) 978-80-7450-002-2 126

Mnoho lidí dnes pociťuje touhu po životě hluboké a intenzivní osobní modlitby. Setkávají se však s různými překážkami, které jim brání vážně vykročit na cestu modlitby a vytrvat na ní. Často jim chybí potřebná dávka odvahy k tomu, aby se rozhodli začít, anebo zůstávají stranou, protože dobře nevědí, jak se do toho pustit, či po opakovaných pokusech ztrácejí odvahu a pravidelnou praxi modlitby opouštějí. Vytrvalost v modlitbě je podle svědectví života většiny světců úzkou branou, která vede do Božího království. Skrze ni dostáváme, a ona sama nám dává všechna dobra, co "oko nevidělo, co ucho neslyšelo, a nač člověk nikdy ani nepomyslil" (1 Kor 2,9). V tomto krátkém zamyšlení bychom rádi uvedli několik prostých rad a doporučení na pomoc všem lidem dobré vůle, kteří se na cestu modlitby chtějí vydat. Kéž jim pomohou na této cestě vytrvat a nenechat se přemoci obtížemi, které je na ní nevyhnutelně potkají. (Založil/a: vladislaus)