Albatros - 1998

Albatros (1998) 80-00-00591-3 135
Erika (1994)
Albatros (1988)
Albatros (1973)

Prázdniny, hrad Krabonoš a patnáctiletá Kateřina Krásná, která má strávit prádzniny v pokladně hradu. Její tatínek dělá kastelána. Na prázdniny přijme studenta vysoké školy na brigádu jako průvodce. A Katka - naoko nejeví o mládence zájem, ale potom... kvůli jeho zájmu se odhodlá i ke krádeži na hradě.
Zkuste i filmové zpracování. (Založil/a: misssicccka)

maurarita
  5. 8. 2015, 9:14
Moc hezká,potrhlá holčiči kniha která hodně pobaví . Úžasné je i filmové zpracování na které se dá dívat pořád dokola.
gabce
  17. 2. 2014, 16:34
u knížky jsem se párkrát zasmála. filmové zpracování není špatné, ale kniha je kniha - jak se již několikrát ukázalo.
RikaAkira
  8. 12. 2011, 0:38
Má oblíbená holčičí četba, kdy se dokážu naprosto perfektně vcítit do hlavní hrdinky a v době, kdy jsem za sebou ještě skoro tahala kačera, jsem snila o tom, že svého "milého" potkám podobně potrhlým způsobem :)
vikingh
  10. 11. 2012, 11:01
Ale jo, přiznám se. Četl jsem to a moc mě to bavilo. Filmové zpracování se tomu rovnat nemůže, i když není špatné, ale Hartl jako idol...? To fakt ne, navíc to judo mu fakt nevěřím. Knížka je ale výborná zábava.
Musil S
  2. 4. 2016, 13:58
Kniha vypráví o dívce jménem Kateřina Krásná.
Kateřina bydlí na zámku ,když v tom k nim o prázdninách
přijede kluk na brigádu. Kateřina ho ze začátku nemá ráda ale
potom se do něho zamiluje.

Na to že je to dívčí román se mi tato kniha velmi líbila ,protože je čtivá,výstižně psaná a rád jsem se začetl jako holka.
Želvík
  25. 1. 2016, 17:05
Myslím, že pokud máte rádi zamilované příběhy, tak tahle kniha je právě pro vás. Je to o dívce jménem Kateřina, která bydlí na hradě. V jeden den se k nim na několik dní přistěhuje kluk jménem Petr, do kterého se Kateřina zamiluje. Tento dívčí román bych doporučila dívkám ve věku dvanácti až čtrnácti let. Já bych knížce dala čtyři hvězdičky asi proto, že jsem jí nečetla ve správném věku, jinak v knížce jsou krásné ilustrace, je to pěkně i vtipně napsané a nudit se určitě nebudete!
ondra k
  24. 1. 2016, 16:11
I přesto, že tato kniha je dívčí román, tak jsem si jí přečetl, ale čekal jsem, že to nebude nic pro mě. Kniha mě však překvapila svou čtivostí a dobrým příběhem, i když jejím hlavním tématem je vztah mezi dívkou a chlapcem. Knihu jsem si přečetl jen proto, abych zjistil, jak jsou psány dívčí romány. Hodnocení proto nedávám nejvyšší.
Kristýna Fliegelová
  20. 1. 2016, 16:05
Knížka je o dívce jménem Kateřina Krásná, která bydlí na hradě Krabonoš a celé prázdniny prožívá tím že prodává vstupenky na prohlídky hradu. Její táta, který tam dělá kastelána přijme na brigádu studenta z vysoké školy Petra do, kterého se Kateřina zamiluje a protože si myslí že o ni nejeví žádný zájem dělá mu samé naschvály. Žánr je dívčí román doporučuji dívkám od 11-14 let já sama jsem ji četla v 11 letech a moc se mi líbila. Dávám 5 hvězdiček *****, protože hlavní postavou je dívka, je to zajímavé, jsou hezké ilustrace, napínavé a není to nudné. Přeji vám krásné čtení.
masiova.katerina
  17. 1. 2016, 20:51
Stanislav Rudolf
Kniha je o holce jménem Katka které je 15 let, žije na zámku Krabonoš a zamiluje se do Petra. Petr je tátův pomocný průvodce zámkem. Petr ale o Katku nejeví zájem, a tak Katka udělá takovou hloupost. Kniha se my líbila protože je to dívčí román, měla docela zajímavý příběh, Katka se v knize chovala velmi věrohodně a bavila mě protože je krátká a měla jsem ji rychle přečtenou. Jenom mě naštvalo že jsem se dozvěděla až na poslední stránce proč se ta kniha tak jmenuje.
Tereza Kallupová
  14. 1. 2016, 20:28
Kniha Kopretiny pro zámeckou paní se mi moc nelíbila, protože pro mě neměla zajímavý děj. Mám raději dobrodružnější knihy. Kniha je o holce Katce, která žije na zámku a zamiluje se do kluka Petra, který o ni nejeví žádný zájem. Kniha je určena pro dívky od 10 do 11 let, já ji četla v 11 letech. Dala bych 3 hvězdičky.
Irita
  12. 1. 2016, 20:23
Líbilo se mi, že kniha se odehrává na zámku. Viděla jsem i film, ale kdybych se měla rozhodnout film X kniha - jednoznačně kniha.