Vzestup a pád templářských rytířů

Vzestup a pád templářských rytířů

Podtitul: Pozoruhodný příběh rytířů, kteří stáli tak vysoko, obětovali tak mnoho a padli tak hluboko...

Originální název: The Rise and Fall of the Knights Templar
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Víkend - 2012
ISBN: 978-80-7222-866-9

Víkend (2012) 978-80-7222-866-9 304

Záhadné bratrstvo bojujících mnichů, rytířů, kteří přísahali, že budou ochraňovat Svatou zemi před nepříteli a lupiči i chránit zbožné poutníky, poutá už odedávna pozornost odborníků i laiků. Co vedlo tyto urozené často zámožné mladé muže, aby se zřekli pohodlného života na sídlech svých předků, aby se vzdali rodiny, lásky, majetku i všeho ostatního, a vydali se do vzdáleného Království jeruzalémského? Nasazovali templáři životy a zdraví ve vzdáleném Outremeru opravdu jen z oddanosti katolické víře, nebo se s jejich existencí skutečně pojí tajemství tak hluboká, že je nikdo dodnes uspokojivě nerozluštil? (Založil/a: Alča25)

Alča25
  7. 10. 2013, 15:03
Pokud se někdo chce dozvědět stručně, jasně a výstižně, jak to bylo s templářskými rytíři, tak vřele doporučuji přečíst si tuto knihu. Jen málokterá odborná publikace me chytla jako tato.