Vendeta

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Fantom Print - 2013
ISBN: 978-80-7398-218-8

Fantom Print (2013) 978-80-7398-218-8 352

Druhá kniha série Lovci monster.
Život byl vážně skvělý.
Z ušlápnutého účetního jsem se stal Lovcem monster, zabránil jsem mimozemské invazi, zachránil svět a zasnoubil se s dívkou svých snů.
Pak mi ale fanatický vůdce Svaté církve dočasné smrti na dvorek vysypal dodávku plnou zombie, na slovíčko zaskočila má upíří tchýně a Úřad pro kontrolu monster mě informoval o menším nedorozumění, kvůli kterému si tříkilometrový mimozemský hlavonožec myslí, že jsem ho loni pošimral atomovkou, a chce se mi za to pomstít. A jako bonus mi UPKM přidělil celodenní ochranku v podobě zvláštního Frankse, který ze mě kdysi málem vymlátil duši a nemůže se dočkat, až se mě něco pokusí zabít.
A tak jsem se kvůli federální vládě změnil z Lovce monster v návnadu na monstra. Jenže tenhle červ na háčku je po zuby ozbrojený a neprodá svou kůži lacino. (Založil/a: Barvoj)

Larry Correia Larry Correia
*1977

Very.N
  14. 11. 2016, 9:30
Zasr... trpaslíci... :D Jeee, to jsem se pobavila v části s trpaslíky.
Jinak tenhle díl je bombičkaaa :) Super, proti "pomalejšímu" rozjezdu v jedničce je tohle nářez. Že já si v knihovně hned nevzala trojku. Chvilku se mi bude stejskat po masakrálním "pošušňáníčku", ale kdo si počká, ten se dočká.
Kuci92
  18. 1. 2015, 10:42
Knihu jsem zhltnul jedním soustem a líbil se mi nepatrně víc jak první díl. Jen mě občas otravovali vysvětlivky, proč to tak je (z prvního dílů), ale to je dáno asi tím, že jsem četl druhý díl hned vzápětí.
Lilithen
  19. 6. 2013, 9:10
Ten autorův sarkastický a morbidní humor jsem si úplně zamilovala už v prvním díle Lovců monster a ani druhý díl mne v tomto ohledu nezklamal.
hladass
  19. 10. 2016, 9:37
Akční sci-fi jednohubka s lehce hororovou příchutí podruhé... Poté, co Owen Pitt zabránil mimozemské invazi na starou matičku Zemi, stal se hrdinou... Ale i když Starobylí prohráli bitvu, neprohráli válku... A tak musí Owen přijmout, že není jen hrdinou, ale i Vyvoleným... Další skvělé čtení, které sice nezujme filozofickým přesahem, ale svižnou akční jízdou, plnou černého humoru, která ani chvíli nenudí... Já jsem zcela spokojen a další díl je prakticky nutností...
adevr
  22. 10. 2014, 20:15
Pokračování mne vůbec nezklamalo, a určitě se těším na další pokračování...... Je jen škoda těch obálek...schválně jsem si nalezl originály a myslím že ta české dost čtenářů odradí...
tomdra
  15. 10. 2013, 20:29
Další skvělí příběh lovců monster a jeho hlavních členů jako je Owen Pitt a Julie a jejich dobří přátelé.
Budulman
  14. 7. 2014, 9:43
Dvojku jsem musel číst na dvakrát, i když jednička byla bez chyby, první půlku dvojky jsem se nějak nemohl začíst, nakonec jsem ji odložil a dal si mezitím 4 jiné knížky, než jsem se vrátil.
Druhá půlka se už četla sama a jako celek hodnotím jako podařené, ale ne jako první díl.
Snad mě překvapí třetí díl :o)