Závod o život

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-665-7

Baronet (2013) 978-80-7384-665-7 384

Lykaj Bowen McRieve je v životě hodně málo šťastný. Celých sto osmdesát let truchlí pro svou milovanou manželku. Ještě horší než samota jsou pocity viny, které ho pronásledují na každém kroku. Právě proto se přihlásí do závodu Kvapík za talismany, aby získal hlavní výhru: klíč k cestě do minulosti. Chtěl by se vrátit v čase a zachránit ženu, kterou tolik miloval… Od té doby obrnil sebe i své city a žádnou jinou ženu do svého života nepustil. Jenže na výhru si brousí zuby i čarodějka Mariketa Očekávaná. Chce ostatním čarodějkám dokázat, že má na víc, než si ony myslí. V sázce je nejen její pověst. Nepočítá však s tím, že se s Bowenem začnou vzájemně přitahovat. On ji pochopitelně odmítá, protože Lykajové čarodějkami opovrhují, ale srdce mu říká něco jiného než rozum. Srdce nakonec zvítězí a Bowen nasadí veškerý svůj um nikoli na získání trofeje, nýbrž na záchranu Mari. (Založil/a: Kůstka)

Lucy Sisk
  23. 10. 2015, 22:17

... Děj byl hodně rozvláčněný a po přečtení jsem si uvědomila, že styl, jakým se autorka pokoušela propojit příběh Bowena a Mari potýkal s příběhem, ve kterém bylo popisováno, jak mocná je Mari čarodějnice. Nešlo to úplně dohromady, a prostě mi to přišlo moc rozkouskované. Potom se autorka zasekla na jendom dlouhém kuse, a pak znovu skončila rozkouskováním. Postupná následnost tam byla, ale nevychutnala jsem si příběh. Popisem příliš mnoha věcí přijdete o to podstatné.