Gilgul

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3719-0

Knižní klub (2013) 978-80-242-3719-0 480

V Londýně je zavražděn známý finanční šejdíř. Vrah nechá u těla vzkaz: GAME OWER. Brzy se však ukáže, že došlo k omylu a místo bohatého finančníka byl zabit obyčejný účetní. Gramatický i logický omyl nájemného vraha způsobí vzápětí řadu dalších mordů. Vyšetřování se rozbíhá naplno. „Ostře nabitý příběh“ se z Anglie přesouvá do dalších zemí Evropy i do Čech, odkud tajemný vrah, majitel mnoha pasů a řady jmen, ve skutečnosti pochází. (Založil/a: Nantong)

stavradka
  30. 1. 2016, 11:43
Velmi neotřele pojatá klasická detektivka. Velmi baví číst. Tolik nedopatření a omylů, že nejprve nevěříte, že je to možné a říkáte si, že autor vytvořil ze všech postav naprosté idioty, ale nakonec je to tak absurdní, že víte, že přesně takhle by se to stalo v realu. Na konci do sebe všechno zapadne a Vy zjišťujete, že máte stále ten lehce přiblbý úsměv, jako po celou dobu četby knihy, což u detektivech nebývá vůbec obvyklé, tak Vás to přivede na myšlenku, zda se nejedná o velkou nadsázku a skvěle vypracovanou parodii. Nikdy nezapomenu na tužku Koh-i-noor nebo nebo identifikaci dle ušních boltců. Do toho nejen pražské prostředí s židovskou tématikou. Za mě rozhodně skvělá kniha.