Čas zemřít

Alpress - 2000
ISBN: 80-7218-312-5

Alpress (2000) 80-7218-312-5 480
Alpress (1996)

Desátá kniha série Sága rodu Courtneyů.

Safari, jak ho líčí Wilbur Smith ve svém románu, je představě o rozpustilém honu na zajíce nekonečně vzdálené.
Z rozlehlých loveckých území Zimbabwe, kde ještě stále žije divoká zvěř Afriky minulého století, se čtenář s hrdiny románu přenese na bitevní pole Mosambiku a zažije dobrodružství vibrující vášněmi a napětím.

ondrasek
  3. 1. 2014, 20:51
Kniha trochu vybočuje ze zavedeného scénáře celé ságy tím, že se odehrává v krátkém časovém období několika málo dní, oproti rokům až desetiletím v předchozích knihách a i díky tomu je dost akční.
Sean dospěl a už z něj není takový floutek jako v Běsnění a hlavní mrchachlap zařve přiměřeně blbou smrtí - čili samá plus. Na pět hvězd to sice není (hlavně kvůli nezáživnému začátku), ale na 4 asi jo.
bratr_jezek
  13. 12. 2013, 10:21
Koho baví zoo a safari, tak se mu bude tato kniha líbit, já jsem jí považoval za nejslabší z celé série.
Zwaantii
  16. 5. 2014, 23:48
Dočetla jsem ji právě TEĎ a jsem jedním slovem nadšená, i když to jsem asi pokaždé, když dočtu Wilbura. Opět jsem přejížděla výstupní zastávky a tak se pozná opravdu dobrá knížka =oD
Postavy se vyvíjely, mělo to spád a spoustu nečekaných momentů a posledních 50 stran jsem zhltla jako krásně propečený řízek z antilopy kudu. Doporučuji každému čtivci se zálibou v dobrodružství a četbě, která vás nenechá usnout.