Člověk Gabriel

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-310-3

Jota (2013) 978-80-7462-310-3 336

Vydali jsme se na cestu toho roku, kdy zima byla příliš krutá a jaro stále nepřicházelo. Kola našich barevných vozů se roztočila proti proudu řeky, která se úžila tím víc, čím blíže jsme byli velkému městu, ve kterém lidé mluvili rachotivou řečí a žil v něm císař vládnoucí velké říši. Roztočila se i kola mého života, který, doposud uzavřen v náruči mé rodiny a v divoké kráse našich koní, se začal ubírat směrem, kde víno teče proudem, silná slivovice odpočívá v chládku a kde ženy jsou voňavé a oblé jako čerstvě napadané meruňky. Jak jsem se dostal z místa, kde se Dunaj vlévá do širého moře, až pod buchlovské kopce? Z hlučného tepla mé velké rodiny do zámeckých stájí a domku ve vsi, kde se na mou snědou tvář dívají s nedůvěrou? Budu vám vyprávět příběh o snech, o černých hřívách a světlých vlasech, o přátelství, lásce, válce i větříku, který jeho nit zavane, kam se mu jen zachce. Bude to příběh o životě člověka. (Založil/a: Nantong)

Kateřina Dubská Kateřina Dubská
*??.??.1965

Introvert
  31. 12. 2014, 12:46
Velmi krásné, poetické a nádherným jazykem psané vyprávění o životě Gabriela, Roma pocházejícího z rodiny kočovníků. Příběh jednoho života člověka obdařeného ,,dary" pocházejícími ze silného pouta s přírodou. Vyprávění o lásce a o snech, o svobodné duši...
Na to, že je kniha prvotinou autorky, je její styl hodně vyzrálý.
Pett
  14. 5. 2013, 21:57
Téměř pohádkový příběh plný emocí je jako pohlazení- naprosto mi sednul....krásně napsáno! Smála jsem se rázné a věčně nespokojené Meruňce, mračila se nad nespravedlností jeho světa a od začátku až do konce jsem si užívala té nádhery a svobody Gabriela, která mě pohltila :) Prostě paráda!
Juditha
  5. 9. 2016, 11:03
Nádherná kniha, kterou jsem měla z knihovny a musela jsem si jí hned koupit domů a jednou jako dárek. Krásné pojednání o životě lidském, i když smutné, na konci knížky jsem byla dojatá a měla slzy v očích. Hodně to člověka posune v uvažování a toleranci, zamyšlení nad sebou.
kkkkarla
  18. 10. 2016, 14:36
Kniha mě po dlouhé době překvapila. Pokud jste milovníci Gabriela Garcíi Márqueze tak se vám bude určitě líbit. Není to až tak úplně Marquéz a jeho magický realismus, ale Gabriel ve mě zanechal podobný pocit. Po dlouhé době kniha u které musí člověk přemýšlet a má z ní velmi příjemný pocit. Nedoporučuji číst hned pokračování Dcery, protože i když rovněž výborná kniha, chce to odstup.
MarieB
  25. 1. 2016, 22:09
Zajímavé téma, lze ji vnímat z několika úhlů. Já jsem ocenila a naprosto si mne podmanila kniha ukázkou souznění přírody a člověka. Moji kamarádku (milující koně) fascinovala láska ke koním, která je v knize velmi barvitě vykreslena a jinou kamarádku zase generační, existenční vztahy. Vše si člověk přečte, stráví, ale myslím, že jeden určitý záměr převýší ostatní a dle toho potom o knize mluví.
JanKa001
  11. 10. 2015, 16:00
Krásná knížka! Zaujala mě od prvních stránek, hezky napsaná a na zajímavé téma. Autorce se první knížka opravdu vydařila.