Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Orel v písku

80%
4 21
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Orel v písku
Autor:
Originální název: The Eagle in the Sand
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání:
BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-306-7
Počet stránek: 328
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 32x v přečtených
v knihovně 13x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2013) 978-80-7461-306-7 328

Římští centurioni na stopě smrtícího spiknutí

V Sýrii, na východní hranici Římské říše, to vře. Místní jednotky jsou v tak žalostném stavu, že císařský tajemník Narcissus vyšle centuriony Macrona a Catona k jedné z místních kohort, aby v ní nastolili pořádek. Přitom narazí na další problém – Bannus, člen místního kmene, se snaží vyvolávat rozbroje a povzbuzuje obyvatele k násilnému odporu vůči Římu. Vzpoura obyvatel nabírá na síle, a pokud chtějí oba hrdinové vrátit své kohortě bojovou sílu a zadupat Banna do země, musejí z jednotky vyhnat všechno, co ji korumpuje, protože jinak se východní hranice říše ocitne v ohrožení. (Založil/a: Nantong)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
60% 60% 60% 60% 60%
  22. 3. 2014, 10:11
Dobrodružství centurionů Macrona a Catona pokračuje na Východě, kam jsou poslani císařským tajemníkem Narcissem zjistit veškeré informace o možném spiknutí proti císaři. Celý děj románu se odehrává v prostředí starověké Judeje. Oba hrdinové se snaží s pomocnou kohortou odolat útokům povstalecké armády, která hrozí zničit důležitou římskou pevnost. Musím konstatovat, že popis obléhání pevnosti je o dost slabší než podobný popis obléhání pevnosti Arété v románě Požár na východě od H. Sidebottoma. Navíc mi docela vadila dějová linka, ve které se autor do příběhu snaží naroubovat legendu o Ježíšovi a jeho následovnících i jeho nejbližší rodině. Bylo to podle mě zbytečné a příběhu to spíše škodilo.
Zajímavější byl popis historického města Petry v závěru knihy.
Scarrow si udržuje relativně standartní úroveň, byť si myslím, že o něco kvalitnější byly předchozí knihy z prostředí Británie. Doufám, že se tam hlavní hrdinové zase brzo vrátí - třeba v době Boudičina povstání proti Římu.
janeicka
80% 80% 80% 80% 80%
  6. 7. 2014, 10:22
Obsahuje spoiler spoiler

Na tomto příběhu je hodně vidět, jak moc chtěl autor napsat tento román a poslat své hlavní hrdiny do světového unikátu - skalního města Petry. Bohužel popis Petry následuje až na samém konci knihy, kdy mi už přišel jako zbytečné protahování děje. Co se týče zmiňování Ježíšových stoupenců a učení, to se mi právě zde moc líbilo, hlavně představení sv. Petra. Když ho Macro zval na konci příběhu do Říma, tak se mi ihned vybavil děj románu Quo Vadis... Kdyby kniha skončila po obléhání pevnosti, hodnotím plným počtem, ale takhle snižuji na 4*.