Orel v písku

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-306-7

BB art (2013) 978-80-7461-306-7 328

Římští centurioni na stopě smrtícího spiknutí

V Sýrii, na východní hranici Římské říše, to vře. Místní jednotky jsou v tak žalostném stavu, že císařský tajemník Narcissus vyšle centuriony Macrona a Catona k jedné z místních kohort, aby v ní nastolili pořádek. Přitom narazí na další problém – Bannus, člen místního kmene, se snaží vyvolávat rozbroje a povzbuzuje obyvatele k násilnému odporu vůči Římu. Vzpoura obyvatel nabírá na síle, a pokud chtějí oba hrdinové vrátit své kohortě bojovou sílu a zadupat Banna do země, musejí z jednotky vyhnat všechno, co ji korumpuje, protože jinak se východní hranice říše ocitne v ohrožení. (Založil/a: Nantong)

Richie
  22. 3. 2014, 10:11
Dobrodružství centurionů Macrona a Catona pokračuje na Východě, kam jsou poslani císařským tajemníkem Narcissem zjistit veškeré informace o možném spiknutí proti císaři. Celý děj románu se odehrává v prostředí starověké Judeje. Oba hrdinové se snaží s pomocnou kohortou odolat útokům povstalecké armády, která hrozí zničit důležitou římskou pevnost. Musím konstatovat, že popis obléhání pevnosti je o dost slabší než podobný popis obléhání pevnosti Arété v románě Požár na východě od H. Sidebottoma. Navíc mi docela vadila dějová linka, ve které se autor do příběhu snaží naroubovat legendu o Ježíšovi a jeho následovnících i jeho nejbližší rodině. Bylo to podle mě zbytečné a příběhu to spíše škodilo.
Zajímavější byl popis historického města Petry v závěru knihy.
Scarrow si udržuje relativně standartní úroveň, byť si myslím, že o něco kvalitnější byly předchozí knihy z prostředí Británie. Doufám, že se tam hlavní hrdinové zase brzo vrátí - třeba v době Boudičina povstání proti Římu.
janeicka
  6. 7. 2014, 10:22
Obsahuje spoiler spoiler

Na tomto příběhu je hodně vidět, jak moc chtěl autor napsat tento román a poslat své hlavní hrdiny do světového unikátu - skalního města Petry. Bohužel popis Petry následuje až na samém konci knihy, kdy mi už přišel jako zbytečné protahování děje. Co se týče zmiňování Ježíšových stoupenců a učení, to se mi právě zde moc líbilo, hlavně představení sv. Petra. Když ho Macro zval na konci příběhu do Říma, tak se mi ihned vybavil děj románu Quo Vadis... Kdyby kniha skončila po obléhání pevnosti, hodnotím plným počtem, ale takhle snižuji na 4*.