Nechtění

Kniha Zlín - 2014
ISBN: 978-80-7473-174-7

Kniha Zlín (2014) 978-80-7473-174-7 419
Kniha Zlín (2013) 978-80-87497-21-0 419

Z rychlíku X-2000, který přijel na stockholmské hlavní nádraží, zmizela malá holčička. Policie začne brzy podezřívat jejího otce, na jehož dopadení vynaloží veškeré síly. Na jiném místě ve Švédsku se zatím před mužem, kterého zpočátku považovala za svého vysněného prince a osvoboditele, skrývá mladá žena. Dobře ví, proč holčička zmizela, a chystá se k dalšímu útěku. Policejní vyšetřování vede legendární komisař Alex Recht, kterému pomáhá horlivý kriminalista Peder Rydh a v neposlední řadě Fredrika Bergmanová, jejímž původním záměrem byla kariéra houslistky. Místo toho však skončila na policii a teď musí ze všech sil bojovat proti větru, aby zavedla vyšetřování jiným směrem, než tím, který se v první chvíli zdál nejpravděpodobnější. Případ plný rafinovaného zla zatím narůstá do stále větších rozměrů. Vyšetřovací tým nemá času nazbyt, pokud nemá dojít k dalším ztrátám na životech. Kolik mají času, než pachatel udělá další tah? A kdo je záhadná žena jako stín? Je třeba ji najít, aby na své místo zapadl i poslední kousek skládanky? (Založil/a: Kůstka)

VerenaLord
  11. 7. 2016, 11:34
Kniha velice zajímavá, spisovatelčin styl se mi velice líbí. Téma už mi tak originální a zajímavé nepřišlo, chybělo mi hlubší rozepsání psychologie postav a děj mi přišel poněkud nedotažený. Závěr byl předvídatelný a ocenila bych lepší rozuzlení, toto mi přišlo poněkud odbyté. I přesto kniha velmi dobrá, v návalu severských autorů a detektivek z tohoto prostředí se jistě neztratí.
orisi
  17. 1. 2014, 12:40
Výborná detektivka . Má své kouzlo , zvrhlost , psychologii a velmi dobrý děj . Přečteno za dva a půl dne . Kdyby mě nebolely oči , tak to "sfouknu" za dva ;) .
Krotonka
  21. 11. 2016, 20:04
Tak už nabývám dojmu, že severské děti, nasávají severskou krimi jako mláďata spolu s mateřským mlékem . Stockholm a Upsalla znám jako vlastní obuv včetně celého kriminálního sboru. Další knížka ze severu mě opět nezklamala. A Kristina Ohlsson mě velmi příjemně svou prvotinou překvapila. Rozhodně budu v sérii pokračovat.
cihla
  19. 7. 2016, 22:56
Kniha se mi moc líbila. Hezky se četla, i když pár detailů by se přidat dalo. Trochu mi chyběl bližší popis postav, ale jedná se o autorky prvotinu, tak zkusím i další knihy.
IvanaJ
  28. 5. 2016, 16:33
no teda, přečteno za dva dny a prostě super.
vůbec sem netušila, že je to autorčina prvotina. to teda klobouk dolů. jako první on sem četla davidovy hvězdy a ta knížka mě pohltila od prvních vět, stejně jako tato.

určitě stojí za přečtení
Eva Sz
  11. 3. 2016, 16:06
Je to čtvrtá kniha,kterou jsem od Kristiny četla a jsem nadšená. Bylo to napínavé, nemohla jsem knihu odložit. Vůbec jsem nepoznala ,ze je to první kniha.Můžu jen doporučit. Všichni hrdinové jsou fajn,prožívají si své životy, ve kterých jim fandim.
gdfox
  7. 9. 2015, 1:01
Prvotina této autorky a jako taková tedy trpí neduhy začínajících autorů. Děj je jednoduchý, přímočarý, žádná hra autora se čtenářem na kočku a myš, tedy žádní zdánlivě podezřelí, falešní podezřelí a ti nejméně podezřelí, ze kterých se nakonec vyklube vrah, žádné falešné stopy a slepé uličky (pouze jedna a to tak okatá, že každému je od začátku jasné, že tudy cesta prostě nepovede). Jednoduše řečeno - jednoduchá detektivka. Chybí brilantní vypravěčské schopnosti (ale těmi nedisponuje snad žádný začínající autor...) - často se po projevuje otázkami, které zazněly, ale zaznít neměly a naopak otázkami, které nezazněly, ale měly zaznít. O tíživé atmosféře a dokonce i napětí si můžete nechat jen zdát... žádné momenty, kdy se o hlavní hrdiny obáváte. Co mi vadilo nejvíce, je autorčin evidentní feminismus. Alex Recht je dle propagace legendární špičkový policista, ale v knize se chová velmi nelogicky a egoisticky (a to raději nemluvím o Pederu Rydhtovi), zatímco nezkušená civilní zaměstnankyně Fredrika Bergmanová je vlastně ta chytrá hlavička, která případ vyřeší... chlapi obecně jsou v knize vylíčeni jako ti zlí parchanti, kteří podvádějí své manželky a týrají své přítelkyně, zatímco ženy jsou chudinky, které pouze pod vlivem svých tyranů páchají zlé činy... ta určitá míra zaujatosti prostě z knihy čpí na sto honů a mně to vadilo... a to nejsem žádný despota:-). Rozhodně dám ale autorce ještě šanci a v četbě další knihy budu pokračovat. Alespoň té následující, pak se uvidí, zda rozšířím svůj repertoár severských autorů o dalšího favorita....
Lukyn5
  25. 8. 2013, 13:48