Originální název: Višňovyj sad

Artur - 2005
ISBN: 80-86216-63-2

Artur (2005) 80-86216-63-2 65

Višňový sad má jednoduchou základní situaci: panství statkářky Raněvské je beznadějně zadluženo a nelze je zachránit. Buď musí být prodáno v dražbě nebo je možné získat daleko více peněz prodejem památného a krásného višňového sadu a jeho rozparcelováním na pozemky pro stavby letních sídel pro obyvatele města.

Postavy:
Ljubov Andrejevna Raněvská - majitelka panství
Aňa - sedmnáctiletá dcera
Varja - adoptivní dcera
Gajev - bratr Raněvské
Lopachin - podnikatel
Firs - komorník (Založil/a: Vencis)

Claire27
  21. 6. 2016, 23:22
Divadelní hry mám moc ráda, ale u téhle jsem se poměrně nudila. Postavy mě nijak nezaujaly a ani hlavní zápletka mi nepřišla jako to nejlepší řešení. Pro lidi, kteří v té době žili dílo znamenalo určitě víc než pro dnešního čtenáře. Možná to prostě nedokážeme pochopit. Přečteno během krátké chvilky, ale moc ve mě kniha nezanechala.
Karliiina
  6. 7. 2015, 13:53
Kdo zná charakter knih Čechova, nebude zle překvapen, ví, že hry jsou zdlouhavé, děj takřka neplyne a panuje zde všudypřítomnost nudy.
Ani zde jsem se nedočkala žádného děje nebo duchaplných rozhovorů, velice mě ale překvapila a potěšila hluboká psychologie postav i celého díla, kterou nevnímáte hned, ale na konci jste o její existenci skálopevně přesvědčeni.
Radka Pařízková
  12. 4. 2015, 19:12
První co mě zaujalo bylo zjištění, že toto drama se označuje za tragicky laděnou komedii. Nejspíš jsem četla upravené vydání, protože jsem si nevšimla žádných komických nebo humorných prvků. I když popravdě mě v jednu chvíli pobavilo, jak tam pořád někdo brečí kvůli úplným hloupostem :D
Veunek
  5. 10. 2014, 9:23
Višňový sad má být komedií, ale tak nějak jsem se u čtení vůbec nezasmála. Nijak mě kniha ani nebavila, některé postavy mi přišly absolutně zbytečné (např. slečna Charlotta). Nezaujme, neurazí - asi tak.
Magdalena Vojáčková
  26. 12. 2015, 23:35
Višňový sad, lyrické drama aneb postavy to důležité prožívají uvnitř. Asi proto mi hry od Čechova přijdou nudné, bez děje a opravdu mě pobavilo, že hra je klasifikována jako tragikomedie, protože jsem se nezasmála ani jednou. Je ale pravda, že naše učitelka na literární seminář jeho hry přímo milovala,takže záleží na vkusu. Ocenila jsem aspoň hlubokou psychologii postav a celkovou pointu díla. Přečíst se to dalo a u maturity se toto dílo rozebíralo dobře (až na zapamatování těch dlouhých a složitých jmen...), ale určitě to není kniha, po které bych sáhla znovu.
starllete
  14. 2. 2014, 18:30
Nezaujme, nepobaví a nejspíš v ní nenajdete nic, co by vás donutilo po knize sáhnout znovu, ale přečíst se to dá.
Lokusta
  16. 7. 2012, 11:35
Nerada dávam nízke hodnotenie klasickej literatúre, ale táto dráma sa mi čítala veľmi ťažko, pričom ale prirodzene je jasné, že za to autor môže len z polovice, keďže to bolo aj jeho zámerom, ak sa to tak dá povedať.