Večerní písně

Večerní písně Originální název: Večerní písně

Odeon - 1967

Odeon (1967) 106

Dílo velkého klasika naší literatury, který svým pokrokovým a lidsky opravdovým uměním dovede proteplit i život člověka moderního. (Založil/a: Kamelou)

nevermore
  17. 11. 2013, 15:23
Hmm, růžově popkornový komentář u Večerních písní.

No já asi nečekal, že by měla každá další báseň přinést něco nového, už jen proto, že mám nějaké elementární povědomí o tom, co se chystám číst a tak k tomu taky přistupuju. Neupírám právo na názor, pokud je dobře osvětlen, ale je to krása dnešní doby, že se ke všemu mohou vyjadřit a vlastně všechno hodnotit i lidé, kteří v podstatě nemají, co by k věci řekli :) (Včetně mě)

barbiegrrrl
  24. 1. 2011, 17:16
Těžko hodnotit. Ne, že by se mi to vyloženě nelíbilo, ale není to prostě nic co bych si sama vybrala jako četbu. Básně jsou jedna jako druhá, pěkně se čtou ale pochvíli nudí, obzvlášť když víte, že další a další báseň nic nového nepřinese. Na druhou stranu je asi třeba přihlédnout k faktu, že jsou to básně, které psal Hálek své budoucí manželce, a proto je tématika tak jednostranná. Proto dávám nerozhodné tři hvězdičky.
Buřinka
  26. 7. 2016, 13:58
Básně nevyhledávám, tyto jsem doma (u rodičů) našla když jsme v literatuře probírali Vítězslava Hálka. Mám je dodnes v knihovně, je to hodně staré vydání s modrou vazbou. Dodneška si například pamatuju verš: "Já jsem ten rytíř z pohádky, jež hrdě vyjel do světa, abych tu pannu uviděl, jež jako růže vykvétá...". Moc pěkné, když si to pamatuju po těch letech, tak v tom "něco" musí být. Od té doby jsem četla jen básničky s dětmi... Jinak si z poezie ještě pamatuju: "Jak lvové bijem o mříže, jak lvové v kleci jatí"... ale to jsme se museli učit do školy, tak to se nepočítá... :-)
bublynka22
  20. 1. 2012, 22:50
Potřebujete-li otočit svou unavenou mysl jiným směrem, zapálit si aromatickou svíčku a naladit se idylickým čtením, je to téměř ideální kniha plná pozitivních motivů. Kritik J. Malý o této knize napsal: " Podám Vám neomylný recept básním takového druhu jako jsou Hálkovy Vesmírné písně(...). Vezmi: lásku, ptáčky, hvězdičky, andělíčky, píseň, bol, slzy; zadělej s hojnými plagráty, dej do formy vymazané slastí zármutku, vař nad horoucími vzdechy šestnáctiletého milovníka (...)a dej na stůl, dokud se z toho kouří, aby to nevyčichlo."
Susan94
  17. 10. 2015, 12:48
Básně opětují lásku, když si je například čtete po rozchodu (jako já) některé na vás zapůsobí a lehce se pochopí, předpokládám že konec byl vlasteneckého rázu, znám horší básně, ale stejně jsou trošku složitější.
Cheny
  21. 2. 2012, 10:16
Pamatuji se, jak jsem opatrně vážil každý verš, když jsem četl sbírku poprvé a můj pocit umocňoval fakt, že byl zrovna májový čas. Jedny z nejlepších milostných básní, co jsem kdy četl. Škoda, že dnes zájem o poezii upadá.