Konec křížů

Konec křížů Originální název: Konec křížů

Leonardo - 2008
ISBN: 978-80-85951-51-6

Leonardo (2008) 978-80-85951-51-6 560

Lovení v antikvariátech může být ve skutečnosti daleko dobrodružnější zábavou, než by se mohlo na první pohled zdát. Ve chvíli, kdy vcelku nezajímavý mladík sáhne po tajemné knize vázané v černé kůži, roztočí se kolotoč událostí, jaké si předtím ani nedokázal představit. Stačí pár přečtených stránek a do jeho života vstupují členové církve, pro něž má slovo odpuštění velmi specifický význam. Nebesa se otřásají, krev stříká, živí umírají a mrtví... mrtvým je všechno jedno. (Založil/a: Mr.Filch)

ondrasek
  26. 3. 2014, 7:01
Od Martina Moudrého to beru jako lepší průměr.
Kolem dvousté strany jsem zjistil, že mě kniha nebaví, děj se nikam nehýbal a chvíli jsem myslel, že to odpískám. Ale s příchodem pekelníků na zem se děj opět rozhýbal a především díky promyšlenému filozofickému konci dávám 4 hvězdy.
Onyxia
  17. 7. 2011, 16:35
Vcelku povedená kniha. Opět přichází blízké seznámení s pekelnými stvořeními, krev, kulek, že byste se jich nedopočítali a super odolný hrdina. Na řadu zde příjde taky magie a kouzla. Co mě trochu vadilo, bylo zbytečné prodlužování knihy v některých částech ve stylu: "Stojím na kopci a zleva se vyvalí hromada asi milionů vojáků" -následuje X stran s popisem likvidace této hromady - všichni mrtví, hrdina si oddychne, otočí se a příjde na řadu "Z pravé strany se najednou vynořil další bambilión vojáků" a následuje dalších X stran s téměř stejným popisem likvidace zbytku....
Jirka Soukup
  16. 12. 2014, 21:54
Alespoň že v této knize vypadly homosexuální vztahy :). Taktéž jako ondrasek, do příchodu rarachů a kouzel mi některé odstavce přišly nudné, ale pak se dějová linie otočila. Nad koncem knihy jsem kroutil hlavou...No nějak se to ukončit muselo. Celkově - kniha nijak nevybočuje z děl pana Moudrého.