Vznešená květina

Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Návrat - 2002
ISBN: 80-7174-464-6

Návrat (2002) 80-7174-464-6 398

Druhá část fantasy cyklu Králové mořeplavci, který vychází z pověstí a mýtů polynéských národů.
Setkáváme s udatným Kietem, který je předurčený bohy dobýt zemi Mlh. Tento tajemný ostrov objevený slavným polynéským mořeplavcem je obýván divokými kmeny, Skoty a Pikty, kteří mají dvě velké výhody v boji - železo a koně. A tak se Kieto vydává na dlouhou cestu k Maorům, skvělým odvážným bojovníkům, od kterých by se mohl dozvědět tajemství úspěchu ve válce. Plaví se se svými přáteli Seumasem, Klukem - holkou a Dorchou na lodi Vznešená květina, aby získali co chtějí,ale jejich cesta není lehká a dostávají se do mnoha nebezpečných situací, kde jim jde o holý život (Založil/a: milanr)

Garry Kilworth Garry Kilworth
*05.06.1941

Ciba
  15. 1. 2014, 9:37
I přesto, že je zápletka i vývoj dvojky v mnohém podobný pro mě velmi fascinující jedničce. Autor v ní opět přichází s mnoha novými tvory a zajímavými místy z polynéských ostrovů. Mentalita opálených Polynésanů se dosti liší od té naší evropské, a proto mě znovu bavilo proniknout do jejich světa a načerpat poznatky z jejich mytologie a historie. Příběh je psán poutavě a pro ty, co se chtějí dozvědět něco ze života Oceánců ho mohu vřele doporučit.