Šumavská trilogie

Podtitul: Schreinerské kořeny / Schöningerské pastviny / Údolí Vogelsang

Karmelitánské nakladatelství - 2004
ISBN: 8071927295

Karmelitánské nakladatelství (2004) 8071927295 359

Skutečný příběh obce Cudrovice v česko-německém pohraničí. Poválečné události, odsun německého obyvatelstva spolu s morální devastací obyvatelstva českého vedly až k úplné likvidaci obce. Dnes zbyla z Cudrovic pouze jedna turistická cedule, otlučená kaplička zády k silnici a několik zakopřivených míst, prozrazujících někdejší stavení. (Založil/a: Caoimhe)

František Hobizal František Hobizal
*10.03.1933 - †08.07.2001

vladislaus
  15. 12. 2013, 8:15
Anotace popisuje jen první díl trilogie. Každý díl se odehrává v jiné části Šumavy, ale všechny díly popisují život obyčejných lidí. V knize autor obdivuje krásu hor a popisuje sílu křesťanské víry v lidech, které pronásleduje osud, resp. komunistická strana.
Rames
  29. 9. 2014, 19:32
Ve vyznáních lásky ke krajině působí autor sebevědomě a opravdově. To se ale bohužel nedá říct o postavách, tam si není tolik jistý v" kranflecích." Nepravděpodobné dialogy, naivita a hlavně dobro a zlo v takových ostrých obrysech ! To není život , to není život jaký my, obyčejní lidé, vedem.