Krišnamurtiho deník

Krišnamurtiho deník Originální název: Krishnamurti's notebook

Avatar - 1999
ISBN: 80-85862-29-8

Avatar (1999) 80-85862-29-8 271

Deník indického filozofa a duchovního učitele z let 1961 až 1962 zachycuje jeho myšlenky, úvahy a zkušenosti.
Denní záznamy hlubokých transcendentálních zkušeností, vjemů a stavů vědomí pořízené v průběhu sedmi měsíců roku 1961 a 1962; působivé svědectví o vnitřním světě autora; deník umožňuje čtenáři poznat Krishnamurtiho nejen jako intelektuálně vytříbeného duchovního zasvěcence a analytika lidské psychiky, ale také jako neobyčejně citlivého a vnímavého pozorovatele přírody v její celistvosti i detailech; Krishnamurtiho psychologické rozbory se vyznačují nesmlouvavou břitkostí a jeho intelektuálně vybroušené úvahy a zejména působivá líčení mystických zkušeností podněcují čtenáře k přímočaré instrospekci, jejíž cílem je plné prozření; dílo svým obsahem i formou zcela vybočuje z autorovy tvorby; Deník patří k tomu nejlepšímu, co nám tento vynikající znalec ducha zanechal. (Založil/a: milanr)