Volnost, která neví

Volnost, která neví Originální název: Freedom from the Known

Aquamarin - 1997
ISBN: 80-901922-3-8

Aquamarin (1997) 80-901922-3-8 108

Učení indického filozofa a gurua o svobodě, které lze dosáhnout pouze na základě sebepoznání.
Více než půl století cestoval autor z jednoho kontinentu na druhý a při svých konferencích, přednáškách a rozhovorech poukazoval na jednoduchá fakta našeho života a kladl zdánlivě prosté otázky. Kdo se však s hovory tohoto v Indii narozeného světoobčana setkal, býval hluboce zasažen podmanivou atmosférou jeho rozprav, které k sobě přitahovali tisícovky lidí, neznámých i slavných. Tématem, k němuž se autor stále vrací, je lidská svoboda. Tím slovem však nemyslí nic, co si lze vydobýt nebo přivlastnít. Krishnamurti dokonce tvrdí, že svobody není možné dosáhnout ani vzpourou, ani zápasem, ba ani úsilím o ni. Tato vybíravá, nepodplatitelná dáma vstoupí jen tam, kde došlo k porozumění povaze naší mysli. Volnost se člověku otvírá jen sebepoznáním. (Založil/a: milanr)