Triumf slunce

Originální název: The Triumph of the Sun

Alpress - 2005
ISBN: 80-7362-119-3

Alpress (2005) 80-7362-119-3 544

Dvanáctá kniha série Sága rodu Courtneyů.

Afričtí domorodci se na sklonku 19. století bouří proti útlaku a samozvaní osvoboditelé kují pikle proti koloniální vládě Jejího Veličenstva. Tu zde nyní zastupuje generální konzul David Benbrook, který se po manželčině smrti silně upjal na své tři dcery. Mezi nimi vyniká krásná Rebecca. V neklidné, bouřlivé době se v Chartúmu na březích Nilu setkávají příslušníci rodiny Courtneyů a Ballantyneů.
Barvité dějové pozadí tohoto dobrodružného románu z atraktivního prostředí někdejšího Súdánu je představováno historicky podloženým a věrně ztvárněným krvavým povstáním dervišů.

ondrasek
  5. 5. 2014, 7:35
Pro mě jedna z nejslabších knih celé série. Mou pozornost si udržela do cirka čtyřsté strany, kdy padla obrana Chartúmu. Až sem byl příběh napínavý, odehrával se většinou v jedné lokaci a v jednom časovém úseku. Poté už to autor vzal rychle, jakoby zjistil, že toho chce ještě tolik napsat, ale už popsal moc stránek, takže to vzal hrc frc a skáče časem po celých dekádách. A to už mě nebavilo. Dočítal jsem z povinosti.
bratr_jezek
  13. 12. 2013, 10:25
Výborné vzkříšení série, které navíc spojuje dvě ságy (rod Courtneyů a rod Ballantyneů). Rebecca je hrdinka, kterou nelze nemilovat. Umí opatrovat své mladší sestry, podporovat otce, zmítá se mezi city ke dvěma mužům (ke svému "poprvé" si bohužel vybere toho nepravého), když upadne do otroctví, umí okouzlit i nevěřící a paradoxně až tam najít životní lásku, pro kterou je ochotna i zemřít.
xwiez00
  25. 11. 2011, 0:58
Wilbur Smith patří mé oblíbené spisovatele hlavně kvůli Řece bohů. Možná touhle knížkou, tedy hlavně prvním dílem, nastavil laťku tak vysoko, že každou další jeho knihu beru do ruky s velkými očekáváními a tahle je bohužel nenaplnila. Příběh není špatný, ale vadilo mi hlavně to, že jsou některé pasáže hodně přeslazené jako z nějaké laciné telenovely. Podle mého mínění tedy jedna z Smithových méně povedených knih.
Lion438
  14. 6. 2011, 22:16
Zase jeden z klasických Smithových románů. Spousta napínavých soubojů, milostných scén a krásné přírody. Možná mohl být ten konec kratší, ale chápu, že chtěl autor dokončit příběh všech postav.