Pan Burák

Pan Burák

Plus - 2013
ISBN: 978-80-259-0110-6

Plus (2013) 978-80-259-0110-6 464

David Pepin svou ženu Alici miluje, zároveň už ji ale nemůže vystát, a tak začne snít o náhodném zásahu shůry, který ho milované ženy zbaví. Kde se sny stýkají s realitou? A jak do všeho zasáhne Pan Burák? V napínavém příběhu s kriminální zápletkou, který bravurně pracuje s psychologií a nezapře inspiraci ve filmech Alfreda Hitchcocka, Adam Ross zachycuje všechny odstíny emocí, jež těsné soužití v manželství přináší. Láska a násilí, důvěrnost a nevěra, touha a odpor jako by byly rubem a lícem téže mince, která se v letu neustále obrací. A nikdo dopředu neví, jak ta riskantní a nevyzpytatelná hra s city, jež čeká na každý pár, nakonec dopadne. Příběh Davida a Alice se prolíná a zrcadlí s příběhem detektiva Warda Hastrolla a jeho ženy Hannah, ale také se skutečným případem doktora Sama Shepparda z Ohia. Ten byl v roce 1954 odsouzen vraždu své ženy Marilyn a strávil deset let ve vězení, než jej soud v obnoveném řízení shledal nevinným. Román talentovaného Adama Rosse vyvolal po svém vydání senzaci a byl přeložen do řady jazyků. (Založil/a: alča87)

Eset
  3. 9. 2014, 16:29
Nehodnotím, protože jsem to nedočetla. Neměla jsem sílu něco tak hrozného dočíst. Po asi 70 stranách jsem to vzdala. Tohle už se mi dlouho nestalo, abych narazila na takhle špatnou knihu. Ti kteří to dočetli si zaslouží uznání.
Bruffie
  22. 3. 2016, 22:53
Dočteno, ale druhá polovina už byla docela námaha... ale já většinou knihy dočítám, tak jsem to vydržela. První polovina ještě šla, ale pak se to vleče a ztrácí to souvislost a tempo. Hlubší myšlenky, pokud byly, zapadaly mezi opakující se popisy erotických scén... škoda, nápad není špatný, ale nějak se vytratil.