Pár trotlů

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Odeon - 2006
ISBN: 80-207-1227-5

Odeon (2006) 80-207-1227-5 363

V románu autor líčí příběh chlapců či mladých pánů z jedné školy v Birminghamu. Na pozadí jejich školních lásek, průšvihů či sportovního zápolení promítá obraz britské společnosti 70. let minulého století, kdy Británii sužovala vlna stávek, útoky IRA i problém rasismu v souvislosti s přílivem přistěhovalců. Ani mladí hrdinové se těmto problémům nevyhnou: sestra jednoho z chlapců se stane obětí bombového útoku, otce jiného brutálně zbijí při demonstraci... I za takových neutěšených poměrů je ale možné se bavit, milovat, dospívat. (Založil/a: Vencis)

Jonathan Coe Jonathan Coe
*19.08.1961

Pend
  2. 9. 2014, 11:18
Pro našince může být zajímavé srovnání 70. let u nás a v GB. Na hudební scéně Clash a Sex Pistols vytlačují progresívní rockery - tohle Coe používá rovněž jako srovnání hudebních osudů tří hlavních hrdinů, do kin přicházejí Star Wars a milostné záležitosti birminghamských školáků jsou jistě důležitější než nějaká politika. Román navíc není uzavřen, autor na něj navázal v dalších dílech.