Kouzelník Merlin

Originální název: The Crystal Caves

Mladá fronta - 2004
ISBN: 80-204-1118-6

Mladá fronta (2004) 80-204-1118-6 344

Kdo byl legendární Merlin? Čaroděj, který holou rukou vykřesával oheň, prorok, který čítal budoucnost národa ve vodách studánky, moudrý filozof a vychovatel krále Artuše na úsvitu dějin sjednocené Británie? Novým vydáním strhující historické fresky Mary Stewartové o hrdinech slavné keltské legendy vychází nakladatelství Mladá fronta vstříc neutuchajícímu zájmu čtenářů o postavy, stále znovu ožívající na filmovém plátně, z pera známé britské spisovatelky, kterou tato trilogie proslavila na celém světě. (Založil/a: Myrddin)

Myrddin33
  11. 9. 2016, 20:11
Můj Merlin je jiný. Jsou zde zachycené mnohé charakteristiky, které jsou stejné, ale takový je Myrddin Emrys pro mě trochu někým jiným. To ale nemění nic na tom, že se mi kniha moc líbila. Zvolená forma, tedy vyprávění z pohledu Merlina, je skvělá. Líbily se mi popisné části, které mi k postavě kouzelníka naprosto seděly. Celé putování bylo zajímavé a dobře plynulo. Možná nejsem úplně objektivní, protože dané téma mám rád. Určitě jsem zvědavý na další části této série.
Tojaheva
  16. 2. 2016, 9:13
Nikdy jsem nebyla žádný velký fanda kouzelníka Merlina. Ale to bych musela mluvit jen o filmovém zpracování, jelikož kniha je napsaná naprosto úžasně. Moc se líbí vykreslení jeho mladého života, o kterém jsem až do této doby (filmy nepomáhají) neměla sebemenší tušení. Rozhodně musím sehnat i další díly.