Meč krále Artuše

Originální název: The Hollow Hills

Mladá fronta - 2004
ISBN: 80-204-1117-8

Mladá fronta (2004) 80-204-1117-8 328

Ve druhém dílu trilogie o Merlinovi a králi Artušovi se vypráví o tom, co následovalo po dobrodružné cizoložné noci krále Uthera a Yraine, kterou zosnoval Merlin, protože tak měl být počat Artuš, budoucí král sjednocené Británie. Chlapce, který se skutečně narodí, se ujímá sám Merlin a připravuje ho na jeho budoucí roli. (Založil/a: Myrddin)

Myrddin33
  2. 12. 2016, 17:56
Obsahuje spoiler spoiler Jak jsem psal již u předchozího dílu, můj kouzelník Merlin je někým jiným, než jej líčí Mary Stewart a tak tomu je i v dalším díle. Musím bohužel říci, že druhý díl mě nijak nezaujal. Není to špatné čtení, ale přijde mi, že se jedná o absolutně nevyužitý potenciál. Ta cesta Myrddina až k dalekým krajům Východu má naprosto skvělý potenciál a autorka ji neskutečně odbyla. Její verze příběhu o získání meče Artušem se mi také nijak zvlášť nelíbila. A celkově je to celé bez náboje, bez větších událostí, takové suché od začátku až do konce.
Druhý díl je pro mě docela velkým zklamáním a tak doufám, že v dalším se to trochu napraví. I proto dávám tři hvězdičky s nadějí, že v dalším díle mě Mary příjemně překvapí...