Pobřeží v plamenech

Alpress - 2001
ISBN: 80-7218-614-0

Alpress (2001) 80-7218-614-0 632
Gemini (1993)

Sedmá kniha série Sága rodu Courtneyů.

Šestnáctiletá komtesa Centaine de Thiry potkává svou první lásku. Vychutnává si každý její okamžik, jako by tušila, že romantické prožitky nebudou trvat dlouho. V Evropě se rozpoutala první světová válka a ona se za každou cenu snaží dostat do Jižní Afriky, rodiště svého snoubence. Z křehkého aristokratického děvčátka se Centaine předčasně mění v osudem zkoušenou tvrdou, cílevědomou a odvážnou ženu, která je schopna i naprosto nečekaných obětí. Bude se muset zříct svého z lásky zplozeného syna? Přinese jí boj s krutým osudem nakonec na jihu Afriky štěstí a bohatství?

ondrasek
  11. 2. 2013, 14:27
Pro mě zatím asi nejslabší díl ságy rodu Courtneyů, avšak stále na úrovni. Moc mě nebralo putování s křováky a i poslední část knihy "Diamanty" mi přišla jako zbytečné nastavení už tak rozvleklého příběhu.
Naproti tomu první část z válečné Francie a druhá z cesty do Afriky jsou bravurní.
Hazakiros
  4. 11. 2013, 16:27
Zajímavě napsáno. Smithův návrat do africké divočiny mi udělal radost. A mladá holčina Je po drsných chlapech příjemnou změnou.
Eviickaaa
  4. 6. 2013, 13:06
Jedna z mých nejoblívbenějších knih od tohoto autora :D a taky jedna z mála, krerá mě dohnala k slzám - teda minimálně k slzičce :D
bratr_jezek
  13. 12. 2013, 10:17
Kniha mne bavila hlavně ze začátku, nová hrdinka, celkem statečně nese, že jí její velkou a první lásku zabijí ve válce. Změna v cílevědomou ženu mi nějak neseděla a měl jsem pocit, že ke konci kniha nějak ztrácí dech.