Taťána a Alexandr

Taťána a Alexandr Originální název: Tatiana and Alexander

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-2492-138-9

Ikar (2013) 978-80-2492-138-9 408

Rok 1943. New York. Město nových nadějí, tisíce kilometrů vzdálené od válkou zmítané Evropy i rodného Leningradu. Město, do něhož Taťána přijela začít nový život a kde se narodilo její dítě – Alexandrův syn. Jenomže ani oceán nedokáže Taťanu oddělit od stínů minulosti a z nejistého pocitu, že je její manžel stále naživu, se stává jistota i posedlost. Mezitím se v ruinách Starého světa Alexandr ze všech sil snaží uniknout všudypřítomné smrti. Ví, že proti němu stojí nejen nacistický nepřítel, ale i vražedné soukolí Stalinova režimu. Kupředu ho žene jediná myšlenka – ještě jednou se setkat s Taťánou… Druhý díl legendární romantické ságy Paulliny Simonové poprvé v českém překladu. (Založil/a: estrellita)

Paullina Simons Paullina Simons
*??.??.1963

Keatin
  29. 8. 2013, 21:15
Bohužel mě druhý díl nevtáhl tolik do děje a příběh mi nepřirostl k srdci tak, jako díl první. Strašná škoda, protože Měděný jezdec patří do mých oblíbených. Tentokrát mi dlouho trvalo se zorientovat vůbec v časových líniích, což mě trochu rušilo, místy mi a nepíše se mi to lehce, mi Taťána lehce lezla na nervy, taky si myslím, že autorka mohla daleko lépe popsat city Taťány k synovi, přišly mi krapet plytké, nevýrazné, odsunuté na druhou kolej, to mi trochu neštimovalo. Nemůžu knihu ohodnoti na 5*, nicméně ani na 3*, protože by to nebylo spravedlivé. Myslím, že mé hodnocení je adekvátní, ovšem strašně mě mrzí, že dvojka nedosahuje kvalit jedničky.
estrellita
  23. 5. 2013, 2:13
Miluji ten příběh víc než cokoliv...Můžu to číst stále dokola a pořád znovu a znovu budu prožívat výbuchy emocí...Jsem tak šťastná, že oficiální pokračování Měděného jezdce vyšlo konečně po tolika letech i v češtině. Nehodnotím, zda je druhý díl lepší než první. Nedokážu se na to takhle dívat...chtěla bych číst o životě Táni a Šury donekonečna a pořád by mě to bavilo, dojímalo, konejšilo, rozčilovalo a naplňovalo srdce něčím, co jiná kniha nedokáže...
silvaren
  11. 7. 2013, 14:26
Příběh Alexandra a Taťány není obyčejným milostným příběhem. Je o válce, podstatě života a hlavně o lidech. Autorka odvedla neskutečné množství práce a na příběhu je to znát, jde hodně do hloubky v mnoha směrech. Jeden z nejlepších románů, který jsem kdy četla.
23.44
  20. 8. 2013, 20:00
Moc pěkné! Přečetla jsem to jedním dechem. Napětí, informace, láska, válka, bezcitnost, naděje...všechno promíchané ve správných poměrech, aby vás to donutilo sedět a číst a číst...
Francesco
  24. 1. 2014, 8:42
Ano tento díl byl více o dění na frontě, než-li o romantickém spojení Alexandra a Taťány ale mě jako klukovi to vyhovovalo. Po přečtení Měděného jezdce jsem zkrátka chtěl vědět jak to dopadne a tento druhý díl rozhodně nebyl zklamáním a těším se až se mi do rukou dostane dít třetí, snad už závěrečný.
cenevrec
  24. 5. 2013, 11:53
První díl mě dostal. Četla jsem jedním dechem.600 stran neskutečných emocí. Byla jsem zvědavá jaký bude druhý díl. Většinou jsem z druhých a dalších dílů zklamaná. Ale Tatana a Alexandr mě rozhodně nezklamal. Opět jsem četla jedním dechem.
minkar
  7. 3. 2016, 20:27
Druhy dil této trilogie me bavil mozna jeste vice nez dil prvni. V prvnim dile se oba hlavni hrdinove chovali tak, ze by si zaslouzili par facek. Tim, ze v druhem dile ziji kazdy na jinem svetadilu jsou jejich postavy mnohem sympatictejsi. Jejich cesta zpatky k sobe byla malinko neuveritelna, ale to bylo i v prvnim dilu. Kazdopadne, kniha opravdu stoji za precteni.
KamcaR
  5. 9. 2013, 17:35
Je pravda, že ve druhém díle je víc války než romantiky, která - přes období, do něhož je příběh zasazen - tolik ovládala Měděného jezdce. Je tam víc akce, víc napětí, víc absudity stalinského režimu. Tenhle díl je prostě trochu jiný než první, ale nemůžu říct, že výrazně horší. Ano, nevzal mě tak za srdce, ale rozhodně mě zabavil a knihu jsem nemohla odložit. Autorka při jeho přípravě určitě odvedla velký kus práce. I proto nechávám pět hvězdiček, i když nejsou tak čisté jako u Měděného jezdce, částečně i kvůli tomu, že na můj vkus měli hrdinové knihy až příliš na své straně náhodu a štěstí (ale kdyby ne, už by to nebyl román, ale život).
Dzinka
  5. 3. 2014, 20:35
I druhý díl se mi moc líbil, sice trochu míň, než ten první, ale i tak hodnotím vysoce. Opět krásně napsané.