Originální název: Goldfinger

PRAGMA - 1991
ISBN: 80-85213-08-7

PRAGMA (1991) 80-85213-08-7 158

James Bond právě dokončil misi v Miami. Než se vrátí do Británie, požádá ho přítel o pomoc - hraje karty s mužem jménem Auric Goldfinger, ale nedokáže jej nikdy porazit. Bond odhalí způsob Goldfingerova podvádění a zpět v Londýně se tento stává středem zájmu i tajné služby. 007 dostává úkol zjistit, jakým způsobem pašuje zlato z Anglie. Bond se utká s Goldfingerem při golfové partii, poté jej sleduje do Švýcarska, kde se ovšem dostává do jeho zajetí. Díky tomu poznává krásnou lesbičku Pussy Galore a zjišťuje, že Goldfingerovy skutečné plány jsou mnohem větší než prosté pašování zlata. (Založil/a: kwandar)

cheyene
  1. 3. 2013, 9:31
Parádní bondovka. Ať už jako film nebo jako kniha. Filmaři se poměrně dost drželi Flemingové předlohy, což skoro pokaždé zaručuje dobrou podívanou. Ale zpět ke knize. Od samého úvodu je knížka zajímavá a poutavá, od úvodního setkání s Goldfingerem v Miami, kde je Bond zničený a unavený prací, přes zadání úkolu a geniální golfovou pasáž až po plánování operace Grand Slam a její realizaci. Pasáže, kde se kniha od filmu liší, mne velmi potěšily, zaujala mě také část, kdy má Bond výčitky svědomí a kde vzpomene Vesper. A vskutku dokonale jsem se bavil u pasáže, kde James řídí svého Aston Martina a "přehmátne se" při řazení. :)
problemchild
  29. 1. 2016, 16:32
Opět vynikající kousek po Dr. No a Srdečných pozdravech z Ruska, kdy u Bonda končí jedna etapa, pro mě ta nejklasičtější, a po které bude pokračovat etapa s Blofeldem. Knížka je hodně podobná filmy, ale nuance, které jsou zde a nejsou ve filmu stojí opravdu za to. Jinak nejlepší pasáží pro mě je zde golfový souboj.