Přehled moderních politologických teorií

Přehled moderních politologických teorií

Podtitul: Empiricko-analytický přístup v soudobé politické vědě

Originální název: Přehled moderních politologických teorií
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Portál - 2014
ISBN: 978-80-262-0742-9

Portál (2014) 978-80-262-0742-9 304
Portál (2006) 80-7367-177-8 304

Politika ovlivňuje náš život v malém i velkém, politické dění se každodenně předvádí v médiích, každý z nás se na něm jako občan podílí.
Nakolik ale rozumíme obecnějším procesům, které politiku utvářejí? A jak se je snaží popsat a vysvětlit moderní věda? Přehled důležitých teoretických koncepcí politiky vytvořených zejména v posledním půlstoletí umožňuje zorientovat se v základních pojmech a přístupech soudobé empirické politologie a je i vhodným uvedením do dalšího studia jednotlivých autorů a směrů. (Založil/a: snedy)

Steak
  2. 1. 2016, 21:56
Samozřejmě to není kniha, po které bych sáhla s potřebou zabít čas a pobavit se. Ale v rámci studia politologie je velmi obohacující a pomohla mi zorientovat se v teoriích, ve kterých jsem se plácala jako ryba na suchu (nutno dodat, že se zde nachází jen nepatrné zmínky o institucionalismu, což je škoda, protože by mu měla být věnována celá kapitola. Zrovna u tohohle přístupu bych to opravdu ocenila).

Každopádně je to psáno poměrně jednoduchým jazykem a pochopitelnou formou, žádná rozsáhlá a zašifrovaná souvětí, které není možné číst, natož vstřebat.