Kolty bez pozlátka

Kolty bez pozlátka Originální název: Kolty bez pozlátka

Československý spisovatel - 1987
ISBN: 22-024-87

Československý spisovatel (1987) 22-024-87 240

Legenda a skutečnost, tak by mohl znít podtitul této knihy. Autor v nich vypráví tři příběhy "proslulých" pistolníků amerického Západu - Divokého Billa Hickoka, Billyho Kida a Jesse Jamese. Éra těchto pistolnických protagonistů spadá přibližně do dvacetiletého období, počínajíc těsně před vypuknutím války Jihu proti Severu... (Založil/a: kwandar)

Jiří Brdečka Jiří Brdečka
*24.12.1917 - †02.06.1982

maillard
  19. 8. 2016, 17:40
Za komančů moc knížek o Divokém západě nevycházelo, tak jsem tenkrát vzal zavděk touto Brdečkovou knížkou. Bohužel jsem z ní moc nadšený nebyl, protože jsem při jejím čtení zjistil, že autorova znalost historie Divokého západu je velice povrchní a tendenční. Protože se o tuto problematiku dost zajímám, tak dobře vím, že všichni popisovaní pistolníci nebyli zdaleka takoví hajzli, jak je Brdečka zobrazuje, a naopak například Divoký Bill Hickock byl svým způsobem čestný muž, který měl jenom tu smůlu, že žil v divoké době.