Originální název: Twelfth Night, or What You Will

Atlantis - 2009
ISBN: 978-80-7108-266-8

Atlantis (2009) 978-80-7108-266-8 116

Jedná se o jednu z největších Shakespearových komedií lásky, převleků a zcela zvláštní hudebnosti a přeludovosti. Viola převlečená za Cesaria, pan Tobiáš Říhal či Ondřej Trasořitka, kníže ilyrský Orsino, hraběnka Olivie, samolibí puritán Malvolio a moudrý šašek Feste v ní vytvářejí veselicový svět neustálých proměn i pomíjivosti času. (Založil/a: lord.vader)

William Shakespeare William Shakespeare
*duben 1564 - †23.04.1616

Lucy Sisk
  8. 3. 2014, 14:18
Tohle stojí za přečtení, rozhodně to mohu doporučit. Pobavila jsem se stejně jako u Jak je důležité mí-ti Filipa od Shakespeara.
Alyss Mainwaringová
  28. 3. 2016, 19:36
Podle mne patří tato hra mezi autorovy slabší kousky, přesto je v porovnání s jinými dramatiky nedostižná. Kladně hodnotím zápletku, která je trochu důmyslnější než bývá zvykem, a velmi se mi líbilo provázání osudů postav.
Claire27
  6. 9. 2015, 16:12
Komedie plná převleků a překvapivých situací. Nepobavilo mě to stejně jako Veselé paničky Windsorské, avšak stále patří mezi mé oblíbené Shakespearovky :)
vikhy
  21. 9. 2014, 18:58
Hezké dílo W. Shakespeara. Nemohu se ovšem ubránit pocitu, že komedie tohoto autora jsou pro mne velice podobné a tedy ne moc překvapivé.