Ranč u dědečka

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Noxi - 2013
ISBN: 978-80-8111-145-7

Noxi (2013) 978-80-8111-145-7 248

Julka, hlavní hrdinka příběhu, se po rozvodu přestěhuje s dcerou na samotu, do domu, který zdědila po milovaném dědečkovi. Rozhodně se žít jinak, začít znovu. Dům předělá na malý penzion, ve kterém hostům nabízí odpočinek v oáze ticha, domácí stravu a možnost výjezdů na koni. Jenže ani vzdálenou samotu neobcházejí citové vzplanutí, trápení a problémy...

Příběh je okořeněný nejen různými situacemi s ubytovanými hosty, ale vykresluje i Julkin vztah k dceři, studentce veterinářství a k přítelkyním. (Založil/a: Kůstka)

Morsie
  10. 4. 2013, 10:26
Od paní autorky jsem zatím nic nečetla, tedy kromě Ranče u dědečka. Byla jsem velice příjemně překvapená tou přirozenou lehkostí a čtivostí (autorka si na nic nehraje), jakou je knížka psaná - jak jednou knihu vezmete do ruky, už jí neodložíte. Mohu ji vřele doporučit všem, co si chtějí odpočinou u hezkého příběhu a taky všem, kteří milují přírodu, zvířata a takový ten venkovský klid. Krásně obyčejný příběh ze života, který se může stát každému z nás.
moonchild
  10. 10. 2013, 14:24
julka se po rozvodu přestěhuje s dcerou do domu,který sdědila po dědovi,a otevře v něm penzion.Ani samotě se ale nevyhýbá trápení.
evasamankova
  26. 9. 2013, 15:12
Kniha o radostech i strastech na slovenském venkově. Krásné, klidné a přátelské prostředí jako stvořené právě pro dovolenou. Mám však dojem, jako by byla kniha psána z rychlíku. Děj velmi rychle skákal vpřed. Při poměrně krátkém rozsahu knihy se v ní stačilo mihnout velké množství postav s různými osudy. Autorka je však představila velmi povrchně, jakékoliv vnitřní hloubce se úzkostně vyhnula. Tudíž ve výsledku byli všichni černí nebo bílí, nic mezi tím.
nathanaelka
  17. 5. 2014, 19:25
Moc hezká knížka, doporučuju k přečtení. Velmi čtivá, od prvních stránek, ze života. Občas mě rušilo rychlé skákání v příběhu bez vysvětlení detailů. Je to první knížka, kterou jsem od autorky četla a určitě vyzkouším i jinou.
Oliva
  16. 4. 2013, 22:38
Táňa Keleová-Vasilková je oblíbená slovenská spisovatelka. Ranč u dědečka si určitě přečtěte. Přenesete se do krásného stavení daleko od městského shonu, budete obklopeni přírodou, zvířaty a s Julkou prožijete radostná i méně radostná období jejího života.