Karibu Keňa

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2078-8

Ikar (2013) 978-80-249-2078-8 192

Sára Ječmínková se po zklamání v osobním životě rozhodne začít znovu – a to od základu. Rodnou zemi nechává za zády a jako delegátka cestovní kanceláře odjíždí do Keni. Ta jí hned od první chvíle učaruje a její život dostává nový rozměr. Se všemi klady a přese všechny zápory, které život v okouzlující, ale také velmi chudé a povolebními nepokoji zmítané exotické zemi nabízí. Seznamuje se s Benem Okongem, jenž pochází z kmene Luo, dozvídá se o tradičních kmenových rituálech a zvycích. A zamiluje se. Je tu však také někdo, kdo Sáře nový život nepřeje a ohrožuje ji černou magií. Podaří se Sáře vytoužené a přitom tak křehké štěstí v Keni ubránit? (Založil/a: alča87)

Hana Hindráková Hana Hindráková
*??.??.1982

Neli.studentka
  15. 1. 2015, 6:04
Miluji Afriku, proto jsem se pro knihu rozhodla, ale to bylo asi tak vše. Příběh je čtivý, ale často jsem mu nevěřila. Dialogy i jednání postav bylo patetické, naivní a často nereálné. V každém případě jako oddechovku rozhodně doporučuji.
KamcaR
  10. 5. 2013, 21:01
Jednoznačným kladem je atraktivní prostředí, které autorka podává z vlastní zkušenosti. Člověk má až chuť se sbalit a také se do Keni podívat. Samotný příběh mě ale moc nepřesvědčil, poměrně často jsem měla problémy uvěřit jednání postav a některým dialogům. Nebudu uvádět příklady, abych čtenářům neprozrazovala nic z děje, protože za přečtení kniha určitě stojí, nicméně mi přijde, že autorce více sedí žánr cestopisů než beletrie.
Petra1985
  16. 9. 2016, 19:08
Slátanina, hlavní postava - naivní blbka. Postavám i ději jsem ani na vteřinu nevěřila. Knihu jsem četla kvůli tomu, že Keňa je moje srdeční záležitost, ale byla to naprostá ztráta času.
between11
  10. 2. 2014, 13:08
Když srovnám jak rychle se otřepe z nesnází hlavní hrdina v knihách Dana Browna a tady, tak myslím, že to v této knize není až tak velký kalup. :-) Tolik jen reakce na komentář "simi.sweet".
Jinak kniha byla čtivá a odpočinková, což bych neviděl jako nevýhodu. Pohodovka, která navodí africkou atmosféru a přitom nezahlcuje přehnanými a vleklými popisy, jako třeba už jednou zmíněný Dan Brown.
simi.sweet
  10. 2. 2014, 0:28
Po krásném úvodu, u kterého jistě nejeden příznivec Afriky zamáčkl slzu, následovala samotná kniha, která mi svým dějem místy připomínala literární brak. Obdivovala jsem jak rychle se hrdinka Sára dokázala otřást ze všech nepříjemných zážitků, které ji potkaly. Kniha mi pomohla vrátit se v myšlenkách na místa, která jsou mi důvěrně známá, ač jsem při překladu svahilských slov např. "matatu" -> "matát" chvílemi přímo kvetla. Jako odpočinková četba budiž.