Kruté stroje

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Epocha - 2013
ISBN: 978-80-7425-168-9

Epocha (2013) 978-80-7425-168-9 184

Třetí epizoda nového knižního seriálu, na němž se podílejí špičky české a slovenské fantastiky a který je psán v intencích subžánru městské fantasy. Zdánlivě banální případ vraždy tří lidí, kteří zřejmě věděli příliš mnoho, se povážlivě komplikuje, když na scénu vstupují démoni ovládající stroje a v novinách se objevuje podivný zašifrovaný inzerát skrývající vodítko k mimořádně cennému kouzlu. Felix Jonáš a jeho tým magických úderníků musejí napnout všechny své dedukční schopnosti, šarm a především veškerou hrubou sílu, která jim zbývá, pokud chtějí skrýš odhalit včas. A zatím kdesi v ukryté nádrži se zvolna probouzí obří mořská obluda… Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů – a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší… (Založil/a: alča87)

togaf
  20. 6. 2015, 11:42
Nečasovi budiž uznáno k dobru, že se nesnaží napodobovat Pavlovského styl, ale uvědomuje si svoje silné stránky. Na rozdíl od Jiřího Pavlovského se Nečas nesoustředí na vtipné hlášky a drsný humor, ale na žánr. Vybral si detektivku. Pořád je dobrá kniha, ale ten humor mi prostě chybí. No naštěstí další díl napsal někdo jiný.
Keatin
  31. 5. 2014, 22:12
Ačkoliv nerada, je to o třídu, ne-li o dvě, níže. Byly pasáže, kterými jsem se spíše prokousávala, než že bych měla potěchu ze čtení. Škoda, rozjeté to měl slušně, ale někdy kolem půlky moje pozornost a zaujetí klesalo! Ale pořád slušné 3*. Vrhám se na 4. díl. :)
mikael
  5. 5. 2014, 19:38
Před přečtením této knížky mě velmi zajímalo jak se Ondřej S. Nečas s tím popere a jak moc jiné to bude, když převzal otěže od Pavlovského. A výsledek? Paráda!
Drží se toho co Pavlovský započal a zbytečně nepředělává koncept a nevytváří tak alternativní dimezni. Navíc si s tím dal tu práci a vnesl do této série něco z detektivek.
Budulman
  26. 5. 2014, 20:07
Docela čtivé, ale po namlsání prvními dvěma díly o fous slabší. Jiří Pavlovský opravdu nasadil laťku dost vysoko.
Nemůžu si pomoct, ale Kruté stroje mi celou dobu připomínaly takovou zvláštní detektivku a nějak mi ne a ne zapadnout do celku :o)
Jdu na Sonátu :o)