Muži, kteří nenávidí ženy I

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-845-1

Host (2013) 978-80-7294-845-1 152

Mikael Blomkvist je známý ekonomický novinář, který se zrovna nachází v nelehké situaci, prohrál soudní spor s finančním magnátem Hansem-Erikem Wennerströmem, jehož špinavé praktiky se pokusil odhalit. Soud mu nařídil zaplatit tučné odškodné a jeho novinářská pověst je v troskách. Nejradši by zalezl pod zem. V tu chvíli ho však kontaktuje bohatý průmyslník Henrik Vanger a učiní mu zvláštní nabídku. Pomůže mu porazit Wennerströma, pokud Blomkvist vyřeší zmizení jeho neteře Harriet, k němuž došlo před třiceti lety.

Mikael se ihned pustí do pátrání a na pomoc si přizve nepřekonatelnou mladou hackerku Lisbeth Salanderovou. Společně tvoří zvláštní pár, ale skvělý tým a brzy začnou odhalovat temnou a krvavou historii rodiny Vangerů.

Trilogie Milénium švédského autora Stiega Larssona se stala celosvětovým fenoménem, nyní vychází první díl série v komiksové podobě. Text adaptovala známá autorka kriminálních románů Denise Mina, grafické podoby se ujali Leonardo Manco, který se podílel například na sérii Hellblazer, a Andrea Mutti, spolupracující s nakladatelstvími jako DC Comics, Marvel nebo IDW. Komiksové zpracování trilogie je rozděleno do šesti dílů, Muži, kteří nenávidí ženy I (v anglofonních zemích vyšlo pod názvem Dívka s dračím tetováním, The Girl with the Dragon Tattoo) jsou prvním z nich. (Založil/a: Pihtipudas)

alča87
  21. 4. 2013, 17:26
Hezky zpracovaný příběh. Umělecky skvěle zvládnuta, knihu (předlohu) jsem četla, přesto je komiks poutavý. Jediné co mi vadí, že jsou jednotlivé díly trilogie rozděleny do několika sešitů.
Pro milovníky Milénia a komiksové fanoušky můžu doporučit.
Samael
  5. 3. 2015, 19:42
Viděl jsem obě filmové verze (více se mi líbila americká) a četl jsem i knížku,která je skvělá.Grafické romány jsou pro mě zatím novinkou,ale jsem rád,že jsem se k tomu dostal.Pěkně zpracovaný a celkově zábavné čtení.
Pihtipudas
  15. 5. 2013, 15:18
Od komiksového zpracování takové bomby, jakou Larssonovi Muži, kteří nenávidí ženy jsou, jsem pro jistotu nečekala zázraky. Nicméně po přečtení jsem nadšená! Kniha má úžasnou obálku, jednotlivé stránky, graficky to zkrátka táhne oči ke knize. Samozřejmě je příběh zjednodušený, ale dle mého názoru tak, že se z něj nic zásadního nevytratí. Určitě bych doporučila milovníkům Larssona i komiksovým nadšencům, kteří si v knize najdou zase něco trochu jiného. Už jsem narazila i na nějaké recenze, pro ilustraci např.: