Co jsme to tátovi provedli

Nakladatelství Lidové noviny - 2005
ISBN: 80-7106-784-9

Nakladatelství Lidové noviny (2005) 80-7106-784-9 172
Odeon (1987) 142 ilustrace Petr Poš

Neobyčejně vtipné vyprávění britského novináře ve výborném překladu Jaroslava Kořána o osudech neandrtálské tlupy-rodiny, na jejíž příbězích ilustruje vývoj lidstva. Ve vtipných paralelách s životem současných dětí a rodičů, s jejich mezigeneračními spory a neporozuměními sledujeme neúnavnou vynalézavost otce-neandrtálce v boji s nehostinnou přírodou při překonávání všech nástrah a překážek ve prospěch celého lidského rodu, které však vede ke vzbouření pragmatické mladé generace, jež se v zájmu vlastního prospěchu byla nucena poněkud naivnímu otci postavit velmi tvrdým způsobem. (Založil/a: romana_s)

Roy Lewis Roy Lewis
*06.11.1913 - †1996

rt12
  6. 5. 2015, 10:48
Příběh vzbuzující úsměv, který může chvílemi i hořknout. Rodinka představuje průřez společenství, platné v jakékoliv době. Opočlověk - tatíček filozof, inovátor- vyznavač evoluce, ubrblaná matka- věčně v opozici - revolucionářka, strýc nebezpečný zpátečník - přizdisráč. Synáčkové, kteří se chtějí mít dobře, mít vždy na vrch - sobci.
Zde drahý otec - vynálezce svou aktivitu tak přeháněl, až se ho rodinní příslušníci zbavili, aby neohrozil jejich postavení ve společnosti. Myšlení a pokrok, prostě vypadá nebezpečně a v žádné době se moc nevyplácí.
Pro mne jinak kniha, která má dobrou myšlenku, velmi jsem se bavila při otcových projevech.
Rames
  22. 9. 2014, 10:30
Vtipné vyprávění o vývoji člověka, pokroku a vynalézavosti ale také o hamižnosti a sobeckosti ve které lidstvo dosáhlo velkých úspěchů. Moc se mi líbily Tátovy promluvy k tlupě.
xerdsfsd
  17. 5. 2014, 8:16
senzační kniha, dějiny v kostce včetně farizejských omluv vlastního počínání, a opravdu výborný humor
Martin_cz
  12. 5. 2015, 19:15
Na to, kolik málo to řekne a kolik se toho stane je to opravdu dlouhé. Snad jako nekonečná knížka pro nekreativní rodiče. Bohužel. Spíše plné mýtů a zavádějících informací a nedejnebože, aby si z toho pak nějakej parchant něco odnesl.
Manon
  14. 12. 2013, 21:04
Nejvíc se mi líbila ta část, jak zjistili, že se dá maso péct. (Jeden z nich šlápl na uhlík a měl kousek upečené nohy :D)