Nebezpečné hry

Nebezpečné hry

Erika - 2011

Erika (2011) 153

Kniha Nebezpečné hry, kterou napsala Lenka Teremová je příběh o bývalém hudebníkovi, který působil v České filharmonii. Poté, co mu ukradli drahocennou violu, se rozhodne opustit hudební svět a přijímá práci nočního vrátného v jednom pražském muzeu. Straní se lidí a po nocích píše verše a vytváří si svůj vlastní vnitřní svět pouze ve společnosti knih a veršů. Jeho život však náhle změní nová nadřízená, která ho vtáhne do světa bizarních sexuálních her a tím ho probudí z letargie a nihilismu a navrátí mu zpět jeho ztracenou životní energii. (ofic. text distributora) (Založil/a: nevermore)

nevermore
  11. 7. 2013, 15:40
Docela průměrná četba se zbytečně vyhroceným happyendem. Řekl bych, že tak do dvou třetin ok, ale pak se objeví záměrné postavy(klaun Franta), účelové situace a posledních pár kapitol už nemá imho žádnou větší motivaci.

Přesto se mi pár myšlenek líbilo, nebo mi aspoň stály za zapamatování.

- Skutečné umění se rodí vždycky z lidského zármutku. -

- Všechny ženský jsou divný, když jim dáš všechno opustí tě, a když jim nedáš vůbec nic, milují tě až za hrob. - :)