Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zoo City

73%
4 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zoo City
Autor:
Originální název: Zoo City

Nejnovější vydání:
Laser-books - 2013
ISBN: 978-80-7193-368-7
Počet stránek: 336
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 15x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Laser-books (2013) 978-80-7193-368-7 336

Zinzi s sebou musí všude vláčet lenochoda, nepopiratelný symbol jejího zločinného provinění. Žije ze schopnosti nacházet ztracené věci a z vymýšlení podvodných e-mailů. Ale když jednoho dne kdosi bestiálně zavraždí jednu starou paní – její klientku – a policie zabaví šek s výplatou, nezbývá jí nic jiného než vzít práci, kterou doslova nesnáší – případ pohřešované osoby. Zakázka od samotářského hudebního producenta Odiho Hurona pověří Zinzi pátráním po mladické popové hvězdě a měla by ji vysvobodit z prohnilé chudinské čtvrti jménem Zoo City, kde zločinecká spodina a její zvířecí společníci žijí ve stínu pekelného Protiproudu. Místo toho ji však uvrhne ještě hlouběji do chřtánu velkoměsta zmítaného zločinem a magií, v němž bude muset čelit temným tajemstvím předešlých životů – včetně svého vlastního.

Zoo City je skvělá urban fantasy s prvky dobrodružné science fiction a magie od talentované jihoafrické spisovatelky, balada na počest fantastického Johannesburgu. Děj, odehrávající se mezi mrakodrapy, dávnými doly na zlato, hvězdami hudebního světa a exotickými zvířaty, se dá přirovnat k nejlepším noirovým románům a vzbuzuje respekt k činům mocných afrických sangomu. Kniha získala vedle celosvětového úspěchu a ovací ze strany literární kritiky a nadšených čtenářů rovněž Cenu Arthura C. Clarka pro nejlepší román roku. (Založil/a: Desmond)

(více)  
Lauren Beukes Lauren Beukes
*05.06.1976

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ciba
60% 60% 60% 60% 60%
  7. 8. 2014, 9:08
O Zoo City jsem většinou slyšel jen v superlativech a i zisk prestižní literární ceny ukazuje na oblibu titulu u kritiků. Mě osobně, ale její vyprávění příliš nevtáhnulo. Rozhodně za to nemůže osobitý a svěží styl Beukesové, který hravě převálcuje všechny, převážně holými větami popsané knihy typu Stmívání nebo tisíceré Odstíny Šedi. Tahle textová lehkost mi však ke spokojenosti nestačila. Od knihy prvoplánově čekám napínavý a zajímavý příběh a ten o Zinzi s lenochodem, protloukající se magickým Johansburgem mě do tří čtvrtin vůbec nezaujal. S koncem sice děj nabírá na otáčkách, ale román jako celek už nezachrání. Je to škoda, protože tenhle moderní Zlatý kompas měl v mých očích daleko větší potenciál.
Desmond
60% 60% 60% 60% 60%
  9. 10. 2013, 11:07
Zoo City není špatná kniha. Napsaná je úsporným, čtivým stylem a drsným jazykem johannesburské spodiny. Tři hvězdičky jsou tedy pouze mým subjektivním hodnocením. Čekal jsem totiž od románu něco jiného, zejména větší důraz na magii, barvitěji popsaný vztah mezi zvířetníkem a jeho zvířecím společníkem a podobně. Ve výsledku představuje Zoo City detektivní zápletku se špetkou fantastiky.