Vnitřní kruh

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Kniha Zlín - 2013
ISBN: 978-80-87497-60-9

Kniha Zlín (2013) 978-80-87497-60-9 278

Gotland uprostřed léta. Dvě malé dívky objeví v ohradě koně bez hlavy. Komisař Knutas se pouští do pátrání po pachateli odporného činu, brzy se ale s vyšetřováním ocitá ve slepé uličce. Mezinárodní skupina studentů archeologie pracuje na vykopávkách v místech, kde se právě odkrývá tisíc let starý vikinský přístav. Nálada mezi studenty je vynikající, téměř každý den pořádají společné večírky. Uvolněná atmosféra je však náhle přerušena zmizením jedné ze studentek. Knutase tentokrát nečeká klidné léto. Může být mezi oběma událostmi nějaká spojitost? Události na ostrově opět sleduje televizní reportér Johan Berg. Podaří se mu na Gotlandu obnovit stálou redakci? A naplnit svou touhu po pevném vztahu s Emmou Winarvovou? (Kniha Zlín) (Založil/a: Petris)

Mari Jungstedt Mari Jungstedt
*31.10.1962

Venceslao90
  25. 2. 2014, 15:35
Čte se to dobře, je to celkem napínavé, ale ten závěr mi přišel dost slabý. Samotná zápletka se nakonec ukázala být jako docela slušná kravina a se závěrečným rozuzlením byla autorka nějak moc rychle hotova. Jinak souhlasím s uživatelkou Irene, že milostný vztah Johana a Emmy je úplně zbytečný. Rozebírá se v celé knize od začátku do konce, ale nemá to žádný smysl. Po Neviditelném jsem čekal něco trošku lepšího...
Irene
  7. 8. 2013, 11:32
Příběh se mi jako vždy líbil, nevadí mi, když tuším, kdo je vrah. Ale nemyslím, že je nutné nadále sledovat milostné komplikace novináře Johana a jeho Emmy - je to snad detektivka a telenovela v jednom? V prvním příběhu Neviditelný to mělo smysl, v těch dalších ho ale postrádám.
jarin58
  23. 11. 2013, 6:40
Vnitřní kruh je má první knížka,zápletka je skvělá,ale závěr mne zklamal.Připadal mi tak nějak odfláknutý,narychlo ukončený.