Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

Podtitul: Sebedestruktivní vnitřní programy a jejich překonávání

Portál - 2014
ISBN: 9788026206538
Vyšlo jako e-kniha

Portál (2014) 9788026206538 176 Vyšlo jako e-kniha.
Portál (2013) 978-80-262-0354-4 184

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty komplikuje výrazným způsobem život mnohým z nás. Důsledkem mohou být často úzkosti, deprese, psychosomatická onemocnění nebo různé formy závislostí.
Heinz-Peter Röhr poukazuje na skutečnost, že zdravému pocitu vlastní hodnoty stojí často v cestě určité vnitřní vzorce či programy. Ty lze přirovnat k softwaru, který člověku umožňuje pouze určitý typ operací. A lidé s nedostatečným pocitem vlastní hodnoty jsou obvykle „naprogramováni“ tak, že své vlastní spokojenosti stojí v cestě…
Autor čtenáři pomáhá nejprve sebedestruktivní vnitřní naprogramování rozpoznat. Vychází z poznatků a konceptů různých psychologických směrů a psychoterapeutických škol – z psychoanalýzy, KBT, transakční analýzy, existenciální psychoterapie – a s jejich využitím následně pomáhá, jak ze starých programů vystoupit a zaujmout nový postoj k sobě i k životu.
Knihu ocení psychologové, psychoterapeuti, pracovníci pomáhajících profesí, čtenáři se zájmem o populárně psychologickou tematiku. (Založil/a: Moreanne)

Ducii
  20. 11. 2016, 16:26
Zajímavá kniha. Začátek mi přišel mnohem lépe zpracovaný a přehledný než část druhá a hlavně třetí. Člověka to vede k zamyšlení nad tím, co z popisovaných programů si nese sám, a taky co by se s tím dalo případně dělat.
miiichalka
  28. 5. 2015, 12:00
Perfektní kniha. Doporučila bych naprosto všem - pomáhá porozumět sobě i druhým, a navíc je výborně, čtivě, jasně a srozumitelně napsaná...
cobykdyby
  20. 8. 2016, 18:40
Ano, mnozí si neseme negativní vzorce z dětství. Snažíme se pak vykoupit tím, že se předháníme, tlačíme si do hlavy kdeco, jen abychom se sebou byli spokojení. Jenže ono to stejně nepomáhá. Opojení.
Více na: http://www.cbdb.cz/kniha-45684-neuroza-a-lidsky-rust?order_comments=time#91783