Originální název: Tri sestry

ISBN: 978-80-7258-573-1

Národní divadlo (2016) 978-80-7258-573-1 200
Akropolis (2014) 978-80-7470-043-9 224 Komentované vydání
Artur (2005) 80-86216-61-6 82

Drama předvádí několikaletý, postupný úpadek sourozenců Prozorovových, tří sester a jednoho bratra, uvězněných na ruském maloměstě, jejichž největší touhou je odjet do Moskvy (několikrát |opakovaný motiv). Nejstarší Olga je stará panna, středoškolská učitelka, prostřední Máša nešťastně vdaná za maloměstského učitele a nejmladší Irina sní o lásce, ale po jejím zklamání nastupuje podobný osud jako Olga. Bratr Andrej je zcela zruinován svou drakonickou ženou Natašou. Postupnému úpadku je vystavena i řada dalších postav hry. Přesto závěr představení vyznívá optimisticky.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: lord.vader)

CarolineS
  3. 12. 2015, 10:05
Toto drama mě asi nezaujalo tak, jak by vzhledem ke svému věhlasu mělo. Oceňuji hluboce propracovanou psychiku osob, jinak pro mě spíše nudný a nezajímavý příběh, takže dávám 3* a po této knize do budoucna už asi nesáhnu.
vikhy
  23. 9. 2014, 0:38
Tři sestry patří mezi má oblíbená dramata. Viděla jsem divadelní představení, ze kterého jsem měla rovněž velkou radost.