Mucholapka

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

XYZ - 2012
ISBN: 978-80-7388-743-8

XYZ (2012) 978-80-7388-743-8 364

Od vraždy Cley Petresku uběhl rok. Opět přišlo léto, lidé se těšili na dovolené a oddech u vode. Na oddělení vražd se na dovolenou nikdo nechystal,požádat šéfa o dovolenou se všichni báli. Opravdu nebyl vhodný čas na zahálku, práce bylo nad hlavu. Prišlo období Bestie a muž vraždící starší ženy přímo v jejich bytech je zásoboval přídělem stále nových a nových případů. V jeho stínu se pohyboval i jiný muž a nebýt toho, že pracovali ve stejném období, a nebýt toho, že Ondrej-Bestie byl o něco pracovitejší, byl by i on získal slávu nejmasovějšího vraha v historii našeho města. Nezískal. Flákal se a zůstal druhý. No i když zavraždil jen pět žen, i tak napsal celkem pěkný příběh a chlapci ze staré mordparty o něm vyprávěli vždy, když se potkali u piva a nostalgicky vzpomínali na staré časy. Krauz nevzpomínal, Krauz zuřil, protože jemu šéf dovolenou podepsal, a tím to vše vlastne všecko začalo... (Založil/a: Fanfiry)

ondrasek
  17. 10. 2016, 11:58
Obsahuje spoiler spoiler Bratislavská mordparta s Richardem Krauzem v čele tentokrát řeší případy reálných vražd mladých žen spáchaných počátkem devadesátých let vrahem Jozefem Slovákem.
A opět u toho perlí.
LadysR2
  16. 8. 2015, 19:40
Tenhle autor mi nedávno překazil můj záměr krimi už nečíst. Myslel jsem, že už mi žánr nemá co zajímavého nabídnout.
Ale D. Dán mě vážně překvapil. Svým až civilním stylem vyprávění a přitom darem čtenáře udržet v napětí od začátku, až do konce. A přitom je celkem jedno, jestli pachatele znáte, či ne. Přidejte k tomu ještě ždibec policajtského humoru a máte román od Dána, co mě přesvědčil, že od něj budu číst i další knihy.
tomdra
  1. 5. 2013, 17:56
Další skvělá detektivka od Dominika Dána. Knihu jsem přečetl na jeden zátah. No super jako vždy. Není co víc dodat. 100%